Головна main ЗМІ: в Україні не вистачає снарядів – і радянських 152-мм, і сучасних 155-мм

ЗМІ: в Україні не вистачає снарядів – і радянських 152-мм, і сучасних 155-мм

73

24 червня журналісти The Washington Post проаналізували ситуацію з артилерійських снарядів ЗСУ, яких, виявляється, все ще недостатньо.

Статтю опубліковано на сайті видання WP.

Гармати ЗСУ у переважній більшості використовують снаряди калібру 152-мм, які вироблялись ще за часів СРСР. Після вторгнення рф союзники та партнери США почали поставляти в Україну снаряди, які застосовуються в НАТО – 155-мм. Через низку причин Україна має замало снарядів обох калібрів.

Снаряди 152-мм – запаси, які залишись за радянських часів. Україна їх могла отримати з двох джерел: або з власних складів, або зі складів країн, які колись придбали їх у СРСР або рф.

Журналісти нагадують, що незадовго до вторгнення протягом кількох років в Україні вибухали склади боєприпасів. Вони припускають, що це був один з кроків підготовки рф до вторгнення. Внаслідок вибухів було знищено запас боєприпасів до старої радянської зброї, яка є у розпорядженні ЗСУ.

Снаряди 152-мм є на складах низки країн Африки та Середньої Азії. А у країн Варшавського договору є навіть виробничі потужності, які можуть їх виробляти. Однак є дві проблеми:

  • виробництва у Європі не в змозі швидко покрити витрати артилерійських снарядів;
  • країни, які тісно пов’язані або залежать від рф, побоюються поставляти снаряди Україні. Брокери, які займаються торгівлею зброєю, навіть стверджували, що їх можуть за це убити.

Крім того, наприклад, у Чехії на артилерійських складах відбувся так званий “акт саботажу”, з яким пов’язують російські спецслужби та агентів “Петрова” і “Бошарова”. У 2014 році ці склади вибухнули, а названих громадян підозрювали у причетності до цього.

Снаряди 155-мм поставляє США та низка країн НАТО. Зокрема, зазначає WP, Україна отримали 125 гаубиць, а до них – 260 тисяч боєприпасів 155-мм. Однак, за оцінками видання, рф таку кількість снарядів вистрілює протягом 5-ти днів.

Між тим поставки сучасних снарядів в Україну не відбувається що п’ять днів. Тому, резюмує WP, ЗСУ не мають рівнозначної кількості снарядів, щоб був збройний паритет з рф.

Нагадуємо, ЗСУ отримала від союзників РСЗВ Himars і вже навіть продемонстрували їх використання у бою.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *