
Зігрітися в окопах бійцям Збройних сил Україні допомагають маленькі вихованці гурту козацького вишколу “Межигірський сокіл”. Хлопці і дівчата з сіл Вишгородського району Київщини під керівництвом наставника – козака Шума – налагодили міні-виробництво окопних свічок.
“Такі свічки можна використовувати на відкритому повітрі. Наприклад, в окопах, де немає ані обігріву, ані світла. Від свічки– тепло, а отже можна погрітися, висушити одяг. На свічках можна і їжу підігріти, воду скип’ятити на чай чи каву. Така свічка не коптить, дає сконцентроване тепло і світло. До того ж, однієї свічки в залежності від її розміру, вистачає надовго – невелика горітиме 2-3 години. Великої свічки вистачає до 20 годин роботи. Крім того, віск можна повторно переплавляти і знову виготовляти свічки”, – розповідає козак Шум.
Ці свічки не бояться вологи і вітру, їм не страшний дощ чи сніг. Розпалити багаття можна навіть з мокрої деревини. Окопні свічки допоможуть освітити бліндаж чи підвал, де ховаються люди від обстрілів без електрики і опалення.
“Закликаю усіх долучатись до виготовлення таких свічок. Окопні свічки корисні не тільки на фронті. У кожному домогосподарстві потрібно такі мати. Адже йде важка зима. Можуть бути перебої з електрикою і опаленням. Тож усім раджу запастися такими свічками, які допоможуть і зігрітися, і освітити оселю”, – каже наставник юних козаків.
Міні-виробництво свічок на Київщині облаштували на подвір’ї наставника козацького гурту. Півтора десятки хлопців від 7-ми до 14 років з сусідніх сіл Київщини власними руками виготовляють свічки для ЗСУ.
Технологія виготовлення окопних свічок доволі проста. В порожню жерстяну бляшанку з-під консервів кладуть згорнутий трубочною картон. Додають фітіль. І заливають порожнину розтопленим на вогнищі воском.
Небезпечну частину роботи бере на себе вчитель козаків. А безпечну – таку, як нарізка картону, згортання його і наповнення ним бляшанок – роблять діти.
“Звичайно, не одразу все виходить, доводиться і перероблювати. Та хлопці дуже стараються”, – каже керівник гурту.
При чому бюджет виробництва окопних свічок– нульовий. Лише час та енергія.
“Порожні бляшанки з-під консервів, собачого корму, консервованих ананасів збираємо по друзям, знайомим. Картонні коробки ріжемо на вставки до бляшанок. Дрова для вогнища – то власним коштом, звичайно. Головна проблема для виробництва – віск. Його йде на свічки багато. А де брати сировину? Домовився з нашою Старопетрівською церквою – звідти постачають залишки свічок. Але цього замало. Півмішка огарків переплавили – а вийшло небагато сировини”, – бідкається пан Сергій.
Наставник планує також налагодити постачання воску з інших церков Петрівської громади. Адже виробництво корисної продукції планують регулярно – як тільки буде сировина.
“Наші козаки Петрівської громади дуже надихаються цим процесом. Адже це дає їм відчуття причетності до наближення перемоги. Це й корисна зайнятість дітей, розвиток моторики – вони роблять щось прикладне руками, розвиток нових навичок. Це заняття – хороший виховний момент, адже формує у молоді патріотизм”, – зазначає засновник гурту козацького вишколу козак Шум.
Юні козаки з захопленням беруться до справи. А їхні батьки дякують наставнику за організацію доброї справи.
“Мій син у складі козацького гурту “Межигірський сокіл” робить свічки для ЗСУ. Для нього це цікаво і весело, адже хлопці спілкуються, допомагають один одному. З іншого боку, він розуміє, що це – серйозна справа, яка принесе користь нашім бійцям. А отже мій козак дуже пишається тим, що може бути корисним. Дякую вчителю Сергію за організацію такого виробництва”, – каже Дмитро, батько одного з вихованців козацького гуртка, шестикласника Марка.
Виготовлені дитячими руками свічки потім надсилають на передову. Свіжеприготовлену партію відправлять на Харківщину. Готують посилку для 30-ї механізованої бригади імені Костянтина Острозького, яка брала участь у визволенні Ізюму. Для цієї бригади козаки ще збирають гроші на причіп.
“А ми відкриваємо збір коштів на двовісний причеп козакам ЗСУ які віджали боєкомплекти на Ізюмскому напрямку у окупанта. Тепер ці боєкомплекти необхідно повертати. Тому хлопці з 30 окремої механізованої бригада імені Костянтина Острозького будуть підвозити причепом снаряди і перекидати їх назад росіянам”, – зазначив Сергій Шум у своєму фейсбуці
Юні козаки з Київщини сподіваються, що їхні вироби допоможуть зігрітися бійцям, які захищають Україну на передовій.
Зазначимо, як повідомлялося раніше, на Харківщині стопко рівець Сергій Усов разом з командою однодумців-анти корупціонерів у складі БФ “Батальйон волонтер” та у взаємодії з іншими волонтерськими організаціями налагодив постійне постачання медикаментів, перев’язувальних матеріалів, медичного обладнання, освітлення та інших необхідних для забезпечення медичної допомоги речей.
Також нагадаємо, що у Львові організований представником “Стоп корупції” волонтерський центр “Захистимо Україну разом” організував консультації італійських лікарів для тимчасових переселенців.