Головна main Журналіст Макс Левін був “холоднокровно страчений” російськими військами, – звіт RSF

Журналіст Макс Левін був “холоднокровно страчений” російськими військами, – звіт RSF

42

Український фотожурналіст Макс Левін і товариш, який його супроводжував, були “холоднокровно страчені” у перші тижні російського вторгнення в лісі на Київщині. Перед цим їх імовірно катували. А пізніше російські військокі намагалися приховати сліди злочину.

Про це йдеться в оприлюдненому нещодавно розслідуванні “Репортерів без кордонів” (RSF).

Повідомляється, що Левін та його напарник, військовослужбовець Олексій Чернишов, опинились на окупованій на той час росіянами лісовій території Київщини у пошуках зниклого дрона фотографа.

У RSF повідомили, що група розслідувачів повернулася на місце, де 1 квітня в лісі на північ від Києва були знайдені тіла Макса Левіна та Олексія Чернишова. Група заявила, що нарахувала 14 кульових отворів у згорілому корпусі їхнього автомобіля, який все ще перебував на місці злочину.


Зібрані RSF докази вказують на те, що український фотожурналіст Макс Левін і друг, який був з ним, були холоднокровно страчені російськими силами – ймовірно, після допитів і тортур у день їх зникнення, 13 березня 2022 року“, – йдеться у звіті.

Фотографії з місця злочину, знайдені там речові докази та спостереження RSF свідчать про те, що журналіст Макс Левін та його друг Олексій Чернишов були розстріляні росіянами.

Левін, ймовірно, був застрелений однією з куль, які RSF знайшли на місці злочину.

У безпосередній близькості від місця злочину були знайдені речові докази присутності росіян, зокрема пакет з їжею, пластикові столові прибори, які ще могли містити сліди ДНК.


Також було знайдено частину речей Левіна і Чернишова, в тому числі посвідчення солдата, фрагменти бронежилета і шолома фотографа.

Українська команда з металошукачами також виявила кулю, закопану в ґрунт, де лежало тіло Левіна. Група заявила, що знахідка свідчить про те, що “він, імовірно, був убитий однією, можливо, двома кулями, випущеними з близької відстані, коли він уже лежав на землі“.

Також неподалік від місця, де було знайдено обгоріле тіло Чернишова, виявили каністру з бензином.

“Репортери без кордонів” заявили, що результати розслідування “вказують, що двох чоловіків, безсумнівно, холодно стратили“.

Нагадаємо, напередодні трагедії Макс Левін перебував на Київщині у Вишгородському районі. Тут він знімав українських військових у бойовій обстановці, жителів населених пунктів, яких захопила війна тощо. 

Востаннє Левіна і Чернишова чули 13 березня. За словами групи, GPS-трекер у їхній машині показав останню локацію в лісі на північ від Києва.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *