Головна main Зеленський видав указ про позбавлення громадянства Коломойського – справжність документу під питанням

Зеленський видав указ про позбавлення громадянства Коломойського – справжність документу під питанням

208

21 липня Сергій Власенко, депутат ВРУ від партії “Батьківщина”, оприлюднив документ – Указ Володимира Зеленського про позбавлення громадянства Коломойського та ще низки осіб. Справжність документу викликає сумніви.

Інформацію оприлюднено на офіційній сторінці Facebook нардепа.

Указ №502/2022 Президента України, згідно з наданою фотографією, було видано 18 липня 2022 року. У тексті зазначається, що позбавляють громадянства 10 осіб. Серед них – Ігор Коломойський, олігарх та політик, Ігор Васильковський, чинний нардеп від партії “Слуга народу”, Вадим Рабінович, нардеп від ОПЗЖ, Геннадій Корбан, підприємець та політик з Дніпропетровщини.

Зазначимо, у документі не вказуються причини, на підставі яких ніби то прийнято Указ. При цьому у Законі України “Про громадянство” статті 17 вказано, що припинити громадянство можна у трьох випадках:

  • втрати громадянства;
  • виходу з громадянства,
  • згідно з міжнародними договорами.

Перші два випадки настають тоді, коли людина стала громадянином іншої країни. При цьому вона самостійно має подати в Україну певний пакет документів для офіційного оформлення свого нового статусу.


Ярослав Железняк, нардеп ВРУ від партії “Голос”, сумнівається у істинності документу. Він вказує, що документ оформлений 18 липня. Між тим парламент працював і 18 і 19 липня, а у списку – два депутати. При чому один з них – Васильковський – навіть голосував “за” звільнення Венедіктової.


На сайті Президента України Указ, оприлюднений Власенком, не опублікований: є Укази за номерами №501/2022 та №504/2022.


Нагадуємо, на початку червня виник скандал з громадянством України, яке Зеленський “подарував” журналісту рф Невзорову. Попри доказ – український паспорт – інших доказів, наприклад, відповідного Указу Президента, опубліковано не було.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *