Головна main Зеленський відповів на петицію щодо іспиту для отримання громадянства

Зеленський відповів на петицію щодо іспиту для отримання громадянства

22

11 липня Володимир Зеленський відповів на електронну петицію про обов’язковий іспит на знання державної мови для бажаючих стати громадянами України.

Інформацію оприлюднено на сайті електронних петицій.

Звернення до Президента 23 травня створив ініціатор – Віталій Капустін. Необхідні 25 тисяч голосів петиція набрала на початку липня 2022 року.


Володимир Зеленський відреагував на звернення 8 липня.

Очільник держави перелічив законодавчі акти, які регулюють отримання громадянства та функціонування державної мови.

Зеленський зазначив, що, дійсно, у “Законі про громадянство України” вказано, що умова отримання громадянства – достатній рівень володіння або розуміння державної мови.

У іншому законі – “Про функціонування державної мови”, вказано, що вимоги до рівня володіння визначає Нацкомісія з держстандартів мов.

Порядок складання іспиту для бажаючих його скласти також є – це Постанова Кабміну від 14 квітня 2021 р. Відповідні роз’яснення опубліковані на сайті Нацкомісії.

Втім, зазначає Президент, ніде не вказано, що іспит має бути обов’язковим. Тому він доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю “комплексно опрацювати” вказану проблему.

Нагадуємо, питання щодо обов’язкового іспиту для бажаючих отримати громадянство постало незадовго після того, як громадянину рф Нєвзорову його “подарували” всупереч вимогам громадськості.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *