Головна main Загарія: Жертви війни вже зараз можуть починати стягнення компенсацій з російських еліт

Загарія: Жертви війни вже зараз можуть починати стягнення компенсацій з російських еліт

37

Не очікуючи на політичні рішення: жертви російської агресії в Україні вже зараз можуть розпочинати процес стягнення компенсацій за рахунок заморожених активів рф. Якщо підійти до питання грамотно з юридичної точки зору, гарантія стягнення – 99%.

Про це під час круглого столу на тему “Як отримати компенсацію з активів рф” заявив Валентин Загарія – український юрист, адвокат, засновник та керуючий партнер адвокатського об’єднання “SPENSERS”, третій президент Асоціації працівників України, перший голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

За твердженням адвоката, найдієвішим способом гарантовано стягнути компенсацію за нанесену під час війни шкоду є позов до американського суду, оскільки рішення українських судів не завжди визнаються у світі, а рішення ЄСПЛ підлягають виконанню державою, щодо якої ухвалено рішення.

Своєю чергою, американське законодавство дозволяє своїм судам приймати рішення проти держави – у даному випадку, російської федерації, від агресії якої фінансових збитків зазнає не тільки Україна, а й самі США. Станом на сьогодні у Сполучених Штатах уже заморожені 39 млрд доларів активів Центробанку рф та 300 млрд доларів активів російських олігархів.

Американські правники припускають, що до російських політичних еліт може бути застосований так званий Акт Ріко (The Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (“RICO Act” або “RICO”)) – закон США про організації, що діють під впливом рекету й корупції, спрямований на боротьбу з організованою злочинністю. Оскільки офіційний Вашингтон трактує росію як злочинну організацію.

На підставах Акту позивачами мають стати українські компанії, чиє майно було знищене або пошкоджене внаслідок війни. Відповідачами виступатимуть російські олігархи. А судові витрати можуть узяти на себе спеціальні фонди.

Загарія також зауважив, що у цивілізованому світі існує ціла індустрія фондів судового фінансування, які фінансують суди у США та країнах Європи, де підсумки є прозорими і прогнозованими, і де на результат, тобто стягнення компенсації за нанесену шкоду, активно працюють цілі команди юристів.


“У випадку, коли метою є стягнення активів рф, ми йдемо до судів США з американськими юристами та лобістами. Частина роботи в Україні – це збір доказів, робота з постраждалими. Цей алгоритм цілком влаштовує фонди судового фінансування. І ми вже зараз спілкуємось із фондами, які висловили намір інвестувати у фінансування українських позовів”, – наголосив юрист.

За словами адвоката, для подання позову не обов’яково їхати в США: зібрані документи передаються американському фонду досудового фінансування, який за відсоток компенсації оплачує роботу юристів, фінансових розслідувачів, лобістів тощо.

Він також зазначив, що для цього позови мають відповідати низці критеріїв – зокрема, мінімальна сума збитків позивача має становити від 50 млн доларів США. Своєю чергою, відсоток винагороди фондів сягає від 20 до 40% в залежності від конкретної інституції і деталей справи. Однак, якщо суми збитків окремих підприємств середнього бізнесу не дотягують до цієї “планки”, можна зібрати групу й подати колективний позов.

“У випадку, коли позивачу завдано шкоди на меншу суму, можна працювати над колективними позовами, об’єднуючись за сферами діяльності. Наприклад, позов може подати індустрія аграріїв, індустрія рітейлерів, індустрія АЗС тощо. Тобто, навіть не очікуючи, поки в дію вступлять дипломатичні чинники, ми вже маємо дієві механізми, за якими просто зараз українські компанії можуть уже звертатися до судів США. І якщо збирається пул позивачів, чия сукупна шкода перевищує певну суму, є гарний шанс залучити фонд судового фінансування. Якщо цей фонд уклав із вами контракт – вірогідність стягнення компенсація дуже висока, це просто справа часу”, – коментує Загарія.

“У таких позовах ми маємо об’єднати прагматизм американських венчурних інвесторів із нашим бажаннам почати відновлювати Україну та вітчизняний бізнес уже тепер”, – додав він.


Нагадаємо, 30 червня у медіацентрі “Стопкор” відбувається круглий стіл “Як отримати компенсації з активів рф?”. Юристи та фахівці з лобізму розкривають реальні механізми відновлення зруйнованого війною житла та бізнесу за рахунок активів рф.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *