Головна main Європейський банк виділить Україні 100 млрд євро – на що їх витратять

Європейський банк виділить Україні 100 млрд євро – на що їх витратять

65

4 липня стало відомо, що Європейський інвестиційний банк готується зібрати 100 млрд євро, щоб допомогти відбудові України.

Інформацію оприлюднило агентство Reuters з посиланням на власні джерела.

Кошти, які надаватимуть Україні, спершу мають якимось чином зібрати. Для цього, як пише агентство, будуть використовувати механізми, які застосували під час боротьби з пандемією COVID-19: гранти, позики, гарантії від країн ЄС та структур Європейського Союзу.

Планується, що буде створено спеціальний фонд, з якого виділятимуть кошти на інфраструктурні проєкти. Про це повідомлять під час міжнародної конференції у Швейцарії, у якій братимуть участь представники українського уряду. При цьому слід врахувати, що 100 млрд євро – це половина тієї суми, яка потрібна на відбудову.

Гроші європейців будуть витрачати для відновлення:

  • мостів;
  • системи водопостачання, зокрема, для міст, куди переселились люди з місць бойових дій та окупованих рф;
  • системи експорту;
  • енергетичної інфраструктури;
  • цифрової інфраструктури тощо.

Крім того стартують інвестиційні програми для фінансування приватних підприємців.

Зазначимо, у перші місяці війни Європейський інвестиційний банк виділив Україні фінансову допомогу у розмірі 668 млн євро. Тоді йшла мова про загальну суму 2 млрд євро у майбутньому. Між тим зараз, очевидно, ця сума зросла у 50 разів.

Нагадуємо, наступний пакет санкцій ЄС пропонує послабити санкції щодо Калінінградської області рф, вантажі до якої наразі блокуються Литвою та Норвегією. Втім Литва заявила, що накладе вето на подібне рішення.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *