Головна main Європарламент підтримує надання Україні статусу кандидата в члени ЄС

Європарламент підтримує надання Україні статусу кандидата в члени ЄС

36

Резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту.

Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом надати статус кандидата на членство в Європейському Союзі для України та Молдови, а також підтримати європейську перспективу для Грузії.

Про це повідомила пресслужба Європарламенту, зазначає FinClub.

Так, резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту, проти висловилися 45, ще 14 — утрималися. У документі парламентарі закликають Європейську раду надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС невідкладно.

У контексті жорстокої російської загарбницької війни проти України цей крок буде прирівнюватися до демонстрації лідерства та рішучості, вважають євродепутати. Вони попередили, що вступ залишається структурованим і заснованим на заслугах процесом, який вимагає виконання критеріїв членства в ЄС і залежить від ефективного впровадження реформ.

Водночас парламент запрошує владу України, Республіки Молдова та Грузії прискорити реформи з метою якнайшвидшого ефективного виконання критеріїв членства в ЄС. Депутати Європарламенту також вимагають, щоб процес розширення союзу був відновлений і розблокований щодо Західних Балкан.

Резолюція є рекомендаційною.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *