Головна main Європа відклала виключення рф із Lloyd’s of London

Європа відклала виключення рф із Lloyd’s of London

156

Велика Британія домовилася з ЄС узгодити заборону на страхування російських нафтових вантажів.

Уряди європейських країн пом’якшили зусилля щодо обмеження торгівлі російською нафтою, відклавши план виключення рф з життєво важливого ринку морського страхування Lloyd’s of London і дозволивши деякі міжнародні поставки на тлі побоювань щодо зростання цін на нафту та обмеження глобальних поставок енергоресурсів.

Про це пише Європейська правда з посиланням на Financial Times, зазначає FinClub.

Так, два місяці тому ЄС оголосив про всесвітню заборону на надання морського страхування суднам, що перевозять російську нафту, очікуючи скоординованих дій з британським урядом. Однак Велика Британія ще не запровадила подібні обмеження. Участь Великої Британії має ключове значення для ефективності будь-якої такої заборони, оскільки Лондон знаходиться в центрі індустрії морського страхування.

Тим часом Брюссель наприкінці липня вніс поправки до деяких обмежень щодо роботи з державними російськими компаніями, посилаючись на занепокоєння глобальною енергетичною безпекою. Спільна заборона Великої Британії та ЄС на морське страхування стала б найповнішим обмеженням на сьогодні російської нафти, що припинить доступ Москви до більшої частини глобального танкерного флоту.

Проте офіційні особи США висловили занепокоєння тим, що негайна глобальна заборона на морське страхування призведе до зростання цін через вилучення мільйонів барелів російської сирої нафти та нафтопродуктів із ринку.

Європейські та британські чиновники повідомили Financial Times у травні, що Велика Британія домовилася з ЄС узгодити заборону на страхування російських нафтових вантажів.

Однак останні санкції Великої Британії проти росії, схвалені парламентом у липні, забороняють лише страхувати судна, які перевозять російську нафту до Британії, і лише після 31 грудня. Законодавство було введено після того, як уряд пообіцяв заборонити імпорт російської нафти до кінця року, але не заборонив надання послуг для відправлень з росії в інші країни.

Міністерство фінансів Британії заявило, що все ще шукає найкращий варіант дій.

Тим часом ЄС змінив частину власних санкцій, щоб дозволити європейським компаніям мати справу з деякими російськими державними компаніями, такими як Роснефть, з метою транспортування нафти до країн за межами блоку. Європейським компаніям більше не буде заборонено платити таким компаніям, як Роснефть, «якщо ці транзакції є вкрай необхідними», за купівлю або транспортування сирої чи нафтопродуктів до третіх країн, заявив FT речник Європейської комісії.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *