Головна main Єврокомісар: ЄС може подвоїти імпорт української е/е вже найближчим часом

Єврокомісар: ЄС може подвоїти імпорт української е/е вже найближчим часом

31

Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що вже цього тижня Європейський Союз зможе подвоїти імпорт української електроенергії. Про це вона сказала 26 липня у Брюсселі на прес-конференції

Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що вже цього тижня Європейський Союз зможе подвоїти імпорт української електроенергії. Про це вона сказала 26 липня у Брюсселі на прес-конференції після закінчення неформальної зустрічі міністрів енергетики країн-членів ЄС з їхнім українським колегою Германом Галущенком, яка пройшла на полях позачергового засідання Ради ЄС з енергетичних питань, – повідомляє finbalance.

“Якщо комерційна торгівля електрикою допоможе Україні компенсувати деякі втрати доходів, то це шлях уперед. Ми не чекаємо на якісь певні технічні умови, щоб розпочати торгівлю. Торгівля вже йде”, – констатувала вона.

Єврокомісар нагадала, що українська та молдавська мережі електропередач “були синхронізовані з європейською за рекордні терміни”.

“Я продовжуватиму підтримувати наступний крок – повноцінну торгівлю електрикою з Україною. Перший комерційний транскордонний обмін електрикою розпочався наприкінці червня з Румунією, та зі Словаччиною – у липні. На цей момент здібності торгівлі становлять 1,5 тис. МВт. Але оператори європейської мережі передач зустрічаються цього тижня і обговорюватимуть подвоєння цієї кількості”, – повідомила Сімсон.

У зв`язку з цим єврокомісар висловила думку, що “роблячи так, ми також зможемо компенсувати деяке виробництво, яке тут, в ЄС, повинне бути вироблене за допомогою газу, швидше за все, газу з Росії”.

“Це – взаємовигідні дії. Але наша співпраця у майбутньому – це не тільки електрика та газ, але ви можете очікувати, що скоро ми будемо готові оголосити про майбутню співпрацю у сфері чистих газів, відновлюваних газів. Це ринок, який розвиватиметься в Європі, і Україна має чудові можливості стати нашим торговим партнером у найближчі роки”, – пояснила вона.

Сімсон також повідомила, що Група високого рівня з питань інтеграції енергетичних ринків Україна-ЄС відновить роботу у вересні, “пришвидшуючи необхідні реформи”.

“Це буде ще важливішим, оскільки зараз Україна має статус кандидата в ЄС з чіткою європейською перспективою”, – зазначила єврокомісар.

Крім того, вона наголосила, що Україна має найбільші газові сховища у Європі.

“І це в наших спільних інтересах їх використовувати з метою безпеки постачання”, – вважає Сімсон.
Зі свого боку міністр енергетики України Герман Галущенко, за участі якого проходила прес-конференція, наголосив, що Україна має можливості зберігати в своїх газосховищах понад 12 млрд газу для європейських компаній “у цілком безпечних місцях”.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *