Головна main ЄС зобов’язав підсанкційних росіян декларувати активи в Європі

ЄС зобов’язав підсанкційних росіян декларувати активи в Європі

108

Активи, на які поширюються санкції, заморожені.

росіяни, які потрапили під санкції, повинні будуть розкрити свої активи в країнах Європейського Союзу відповідно до сьомого пакета заходів блоку.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на повідомлення Ради ЄС, зазначає FinClub.

Так, фізичні та юридичні особи, додані до санкційного списку ЄС, повинні будуть надавати відповідним органам інформацію про будь-які кошти чи інші економічні ресурси, якими вони володіють або контролюють в Європі. Невиконання цього буде вважатися обходом санкцій.

Відповідно до чинного режиму санкцій ЄС, активи, на які поширюються санкції, заморожені. Тобто вони не можуть бути використані та після закінчення терміну санкцій будуть розморожені.

Водночас управління замороженими активами також є дорогим для держав-членів. ЄС наразі шукає способи посилити свої повноваження, щоб мати можливість конфіскувати, а не заморожувати активи, щоб використовувати їх зокрема для післявоєнного відновлення України.

Також у ЄС обговорюють пропозицію зробити ухилення від санкцій злочином, щоб забезпечити правову основу для арешту активів.

Як зазначається, рішення про притягнення окремих осіб до відповідальності за порушення санкцій зможуть приймати суди держав-членів блоку. Ці рішення можуть призвести до конфіскації активів, які не були задекларовані. За словами чиновника, цей крок задуманий, щоб стимулювати людей, які потрапили під санкції, звітувати про свої активи.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *