Головна main Як за рік змінилися ціни на м’ясо – інфографіка

Як за рік змінилися ціни на м’ясо – інфографіка

34

Найбільше зросла ціна на курячу печінку, тушку індички та ребра яловичини

Всеукраїнський сервіс доставки продуктів Zakaz.ua проаналізував, як змінилися ціни на м’ясо в супермаркетах країни протягом року.

Суттєве подорожчання спіткало всі види свіжої охолодженої продукції: птицю, яловичину, свинину, баранину та крольчатину. Найбільше зросла ціна на курячу печінку, тушку індички та ребра яловичини. За повідомленнями Державної служби статистики України, індекс споживчих цін та інфляція продовжує зростати. Зокрема, це стосується м’ясних продуктів, адже через війну сільське господарство також зазнало чималих втрат.

Зростання вартості кормів у поєднанні з високими витратами на логістику підштовхує ціни вгору.

Тому приготувати борщ з м’ясом, котлети або побалувати себе шашликом для українців стає дедалі дорожче.

Ціни на курятину

За спостереженнями Zakaz.ua, найбільшою популярністю серед українців користується курятина, яка зустрічається в кожному третьому кошику онлайн-покупця. Вартість свіжого курячого філе за рік в українських супермаркетах зросла на 18%. У серпні 2021 року ціна на поличках рітейлерів у середньому становила 120 грн/кг, тоді як цьогоріч вона підскочила до 142 грн/кг. Найбільше подорожчала куряча печінка – на 51%. Курячі гомілки у 2021 році в середньому коштували 60,8 грн/кг, зараз – 69 грн/кг. Крила коштують 77 грн/кг, що на 12% дорожче минулорічної ціни. Крім того, суттєво зросла вартість на чверть курки – до 73,4 грн/кг, що дорожче на 33%.

Купити фарш з курятини і приготувати котлети нині обійдеться дорожче на 20%, ніж у аналогічний період минулого року. Варто зазначити, що українцям сьогодні вигідніше купувати одразу цілу тушку курки. Як не дивно, у порівнянні з минулорічною ціною, її вартість зросла лише на 3%. Незначне подорожчання спостерігається й на курячі стегна, які коштують у середньому 98 грн/кг, вони зросли в ціні лише на 2%.

Ціни на свинину

Також за рік суттєво піднялися ціни на свіжу охолоджену свинину. За даними Zakaz.ua, найбільше подорожчала свиняча рулька з кісткою – на 37%. Цьогоріч на поличках супермаркетів її ціна у середньому становить 95,9 грн/кг, тоді як у серпні 2021 була 70 грн/кг. Тож, приготувати холодець цього року буде дорожче. Свиняча грудинка минулого року коштувала 98 грн/кг, зараз – 129 грн/кг. Фарш та ребра подорожчали на 24%, стегнова частина без кістки – на 29% (148,9 грн/кг), вирізка – на 14% (189,9 грн/кг), гуляш – на 17% (139 грн/кг), лопатка – на 12% (129 грн/кг), а корейка без кістки – на 10% (169 грн/кг).

Закордонні постачання стали основною причиною збільшення вартості свинини. У червні 2022 року Україна імпортувала м’яса майже вчетверо більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільшими країнами-експортерами свинини в Україну стали Польща, Данія та Нідерланди. Крім того, скоротилася внутрішня промислова пропозиція цього продукту у зв’язку з тим, що виробники східного та південного регіонів були змушені тимчасово залишити ринок. Експерти сільського господарства прогнозують, що найближчим часом ціни на свинину, як і на інші види продуктів, й надалі зростатимуть через високу інфляцію.

Ціни на яловичину

Яловичина та телятина в Україні також дорожчає. На ринку це пов’язують із дефіцитом. За даними Zakaz.ua, впродовж року найбільше підскочила ціна на ребра – на 45%. Також значно подорожчала свіжа грудинка яловичини.

У серпні 2021 року вона коштувала 107 грн/кг, тоді як зараз ціна становить 145 грн/кг. Печінка підскочила у ціні на 20% (96 грн/кг), фарш – на 33% (199,9 грн/кг), ошийок – на 11% (219 грн/кг), антрекот – на 9% (250 грн/кг). Найменше змінилася ціна на яловичий балик, лише на 2%. Також несуттєво подорожчав стейк з окісту – на 6% (260 грн/кг) та гуляш – на 7% (299 грн/кг).

Джерело

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *