Головна main Ядерний шантаж рф: б’ють по Запорізькій АЕС, щоб зупинити конрнаступ ЗСУ, – РНБО

Ядерний шантаж рф: б’ють по Запорізькій АЕС, щоб зупинити конрнаступ ЗСУ, – РНБО

116

7 серпня РНБО пояснило, навіщо рф обстрілює Енергодар та загрожує безпеці Запорізької АЕС. Головна причина таких дій агресора – намагання зупинити український контрнаступ.

Інформацію оприлюднено у офіційному Telegram-каналі Центру протидії дезінформації Радбезу.

Росія використовує Запорізьку АЕС як ядерний щит, впевнена РНБО. Наразі там перебуває біля 500 окупантів, системи залпового вогню, танки, вибухівка.

Озброєння армія рф використовує для того, щоб демонстративно обстрілювати українське місто Нікополь, яке знаходиться по той бік Дніпра, та Енергодар, розташований впритул до станції.

Головна мета окупанта – примусити західні країни припинити постачати зброю ЗСУ. Якщо буде менше зброї, то Україна не зможе перейти у контрнаступ – а саме цього і хоче російське командування.

Крім 6 працюючих ядерних реакторів на території станції знаходиться сховище з 172 контейнерами радіоактивних відходів. Якщо станеться викид радіації, то викиди потраплять у Чорне море, а звідти – до Середземного.

Ситуація серйозно тривожить світове співтовариство. МАГАТЕ – Міжнародна агенція з ядерної енергії – не може потрапити всередину АЕС, щоб пересвідчитись, що все функціонує нормально – росіяни ігнорують будь-які звернення.

Росіяни впевнені, що українська армія не стрілятиме по Запорізькій АЕС, тому чинить все, що завгодно, аби лиш тиснути на західні країни і примусити їх до рішень, вигідних для путіна та кремлівської верхівки.

Нагадуємо, вдень 7 серпня росіяни почали бити по Енергодару з боку Запорізької АЕС. 5 серпня, як повідомляв мер Орлов, окупанти чинили аналогічним чином – стріляли по місту і заявляли, що це робить ЗСУ.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *