Головна main Вкиди про ЗСУ в Херсоні: чому вірити, чому ні

Вкиди про ЗСУ в Херсоні: чому вірити, чому ні

47

У соцмережах, починаючи з 20-их числах червня, почали з’являтись “вкиди” про ніби то вступ ЗСУ до міста Херсон. Між тим українське командування просить громадян стежити виключно за офіційними ресурсами командування і не звертати увагу на неофіційні повідомлення.

Протягом останніх 3-ьох діб з’явилось два повідомлення, які широко розійшлись між користувачами соцмереж.

22 червня екснардеп Віталій Купрій написав у Facebook, ніби то українські військові вже увійшли у обласний центр і навіть захопили 4 вулиці.

Чоловік запевняв, що отримав підтвердження з двох джерел, і дещо дивувався, чому Ганна Маляр, представниця Міноборони України, не підтримує його заяву.


Того ж дня інший колишній високопосадовець – Ігор Мусійчук – анонсував позитивні новини щодо визволення Херсонщини.


Ще один політик – Сергій Хлань – регулярно повідомляв, на скільки кілометрів ЗСУ наблизились до Херсону. Втім, того ж таки 22 червня він заявив, що до питання потрібно ставитись “чуйно”: нічого не повідомляти завчасно, щоб не навести ворога.


24 червня у мережі з’явилось відео, на якому ніби то українські військові вступають у деякий населений пункт – ніби то Херсон. При цьому вони демонструють наручний годинник, який має довести, що запис – актуальний.Між тим наголошуємо, що жодних офіційних підтверджень події немає, а херсонці у місцевих пабліках стверджують, що відео – “фейк”.

Ганна Маляр, представниця Міністерства оборони України, 23 червня звернулась до усіх охочих першими повідомити про успіхи ЗСУ. Посадовиця просить не повідомляти деталі про військові операції. Навіть якщо інформація отримана від військових з місць бойових дій.

Інформація про звільнення чи втрату населеного пункту, надана до завершення операції, вважається некоректною. Дочекайтесь офіційної інформації від Генерального Штабу.

Ганна Маляр, представниця Міністерства оборони України


Зазначимо, повідомлення, які з’являються у мережі поза офіційними каналами, можуть бути операціями російських спецслужб. Мета подібних фейків та вкидів – дезінформація населення та психологічний тиск.

Офіційну інформацію щодо ситуації на фронті необхідно отримувати з уповноважених джерел:

  • Генеральний штаб ЗСУ – сторінка у Facebook;
  • сторінка у соцмережі (або офіційний сайт) відповідної обласної військової адміністрації – наприклад, сторінки Херсонської ОВА;
  • офіційних представництв Президента України – Facebook, Telegram, вебпортал.

Нагадуємо, Юрій Соболевський, заступник голови Херсонської ОВА, у ефірі каналу “Апостроф” уточнив інформацію щодо близькості ЗСУ до околиць Херсона.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *