Головна main Військовий облік зміниться з 1 жовтня: чи закликатимуть жінок на військову службу?

Військовий облік зміниться з 1 жовтня: чи закликатимуть жінок на військову службу?

74

17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони “Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінки беруться на військовий облік”.

Про це йдеться в указі Міністерства оборони.


Незважаючи на військовий стан, зміни до наказу не були внесені, тому взяття на облік жінок мають забезпечити з 1 жовтня 2022 року. Про деталі мобілізації жінок розповів начальник юридичної групи обласного територіального центру комплектування Юрій Грива.

Які категорії жінок можуть стати на облік?

За словами Гриви, це жінки, молодші 60 років, які не мають протипоказань через здоров’я та чиї професії чи спеціальності є у наказі Міноборони. У ньому представлені спеціальності від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії. Серед професій – програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів та готелів.

Що означає взяття на облік жінки?

Це означає, що жінка стає військовозобов’язаною та перебуває у запасі збройних сил, національної гвардії чи інших військових формувань.

Доки необхідно стати на облік?

За словами Юрія, у законодавчих актах України не визначено дедлайнів. В умовах повномасштабної війни Росії проти України кожен свідомий громадянин, який підлягає військовому обліку, повинен у найкоротший термін з’явитися до територіального центру.

Чи означає взяття на облік миттєву мобілізацію?

Ні, не означає. Як зазначив Юрій, поки що немає необхідності в мобілізації жінок. Проте в окремих випадках можуть мобілізувати за найдефіцитнішими військовими спеціальностями до збройних сил чи інших складових сил оборони. Військовозобов’язані жінки можуть залучити до виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час.

У післявоєнний час жінки можуть бути прийняті на військову службу та службу у військовому резерві лише за контрактом у добровільному порядку.

Якщо жінка має неповнолітніх дітей, чи можуть її призвати на службу?

Ні, жінки з неповнолітніми дітьми до 18 років не підлягають призову на військову службу через мобілізацію. Призов на військову службу можливий лише за згодою жінок і лише за місцем проживання.

Чи можливо виїхати за кордон, якщо жінка перебуває на обліку?

Ні, не можна. Але це обмеження не стосується жінок, які не підлягають призову, згідно зі статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Нагадаємо, що четверта хвиля мобілізації, яка може розпочатися у разі, якщо Україна вичерпає оперативні резерви, передбачає залучення до лав ЗСУ всіх, хто не має вікових та медичних обмежень.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *