Головна main Відрубані пальці та мільйони готівки: справу наркокартелю “Хімпром” можуть остаточно закрити

Відрубані пальці та мільйони готівки: справу наркокартелю “Хімпром” можуть остаточно закрити

60

Печерський районний суд міста Києва вимагає Офіс генпрокурора закрити резонансну справу щодо ділків з інтернаціонального наркокартелю “Хімпром”.

Відповідна постанова була винесена суддею Тетяною Остапчук 7 червня 2022 року.

В Офісі генпрокурора вже підготували апеляційну скаргу на це рішення, утім, існує велика ймовірність, що справа таки буде закрита.

Зазначимо, що угруповання “Хімпром” було створено у 2014 році, а оборот злочинного “бізнесу” сягав десятків мільйонів доларів. До його складу увійшли як громадяни України, так і громадяни інших держав, зокрема російської федерації. Про що раніше розповідав начальник департаменту ГПУ Сергій Кізь.

Наркотики реалізовувалися через інтернет-сайти та чат-боти в месенджері “Telegram”, а організація нараховувала близько 1000 осіб. Переважна більшість – громадяни рф.

21 березня 2019 року слідчі провели сотні слідчих (розшукових) дій, серед яких обшуки, затримання близько 20 осіб, допити тощо.

За словами Кізя, у злочинців було вилучено декілька мільйонів доларів США готівкою, золоті злитки, прикраси, елітні транспортні засоби та інші матеріальні цінності.


До 2017 року вказана злочинна організація, відома як “Хімпром”, активно працювала на території України та російської федерації.

Тодішній перший заступник голови СБУ Павло Демчина розповідав про жорсткі правила, які були встановлені всередині самого угруповання.

“Щоб ви зрозуміли, яка була дисципліна в цій організації, розкажу наступне: окремі члени злочинної організації на сьогоднішній день не мають пальців на руках”, – зазначав Демчина.

“За будь-яке порушення правил конспірації, поведінки, несанкціоновані контакти чи використання власних мобільних телефонів на робочих місцях приїжджали спеціально навчені люди і просто обрубували пальці”, – казав він.

За судовими засіданнями у справі наркокартелю стежили активісти ВГО “Стоп корупції”. Вони висловлювали побоювання, що злочинці зможуть відкупитися від Феміди. Суд дійсно почав поступово відпускати з-під варти членів угруповання.

“СтопКор” також розповідав, хто міг стояти на чолі бандугрупування. Тоді йшлося про Андрія Амірханяна (в розділі “розшук” на сайті МВС проходив під іншим прізвищем – Лемишко, 1985 року народження) та Єгора Буркіна (1989 року народження, проходив під прізвищем Левченко на сайті МВС “у розшуку”).

У грудні 2021 року Печерський суд зобов’язав Офіс генпрокурорв закрити справу наркокартелю.


17 січня 2022 року на виконання ухвали суду справу дійсно закрили. Щоправда, у цей же день, 17 січня Перший заступник Генерального прокурора Роман Говда поновив провадження у зв’язку з тим, що строк розслідування на той момент не закінчився.Тепер же, після початку повномасштабного вторгення рф, Печерський суд виніс нову одіозну ухвалу – суддя Остапчук знову вимагає закриття справи, у якій можуть фігурувати громадяни країни-агресора. Цього разу – ухвала більш ретельно обґрунтована та передана до Офісу генпрокурора. Останні підготували оскарження. Але хто переможе в цій історії – брудні гроші чи справедливість? Читайте в наступних матеріалах “СтопКору”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.