Головна main Верховний Суд скасував вимогу ДПС до “Укрнафти” доплатити податки на 4,3 млрд грн

Верховний Суд скасував вимогу ДПС до “Укрнафти” доплатити податки на 4,3 млрд грн

16

Податківці зауважували, що за даними звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) ПАТ Укрнафта” за 2020 рік, підприємство не збільшило фінрезультат до оподаткування на суму 19,43 млрд грн

Згідно з судовими матеріалами, ці податкові повідомлення-рішення були прийняті за наслідками проведення податківцями камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на прибуток “Укрнафти” за 2020 рік.

“Укрнафту” було зобов`язано зобов`язано збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму 11 млрд грн, що є сумою штрафних санкцій та пені, нарахованих і сплачених позивачем у грудні 2020 року.

Податківці зауважували, що за даними звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) ПАТ Укрнафта” за 2020 рік, підприємство не збільшило фінрезультат до оподаткування на суму 19,43 млрд грн, внаслідок чого завищено рядок 02 «Усього різниць, на які зменшується фінансовий результат» Додатку РІ до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2020 рік.

При цьому “Укрнафта” висловлювала думку про безпідставність доводів ДПС, що підприємство мало збільшити фінансовий результат до оподаткування шляхом коригування (збільшення) резерву (забезпечень) у фінансовій звітності відповідно до МСФЗ на суму 19,43 млрд грн, оскільки такі дані (суму) можливо встановити виключно на підставі перевірки фінансової звітності та первинних бухгалтерських документів та неможливо встановити в ході проведення камеральної перевірки.

У свою чергу Окружний адмінсуд м. Києва, з рішенням якого погодилися суди апеляційної та касаційної інстанції, констатував, що оскільки закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» №466-IX від 16.01.2020 був прийнятий і набув чинності за шість місяців до початку нового бюджетного періоду (2021 року), то в силу підпункту 4.1.9. пункту 4.1. статті 4 Податкового кодексу, запроваджене цим Законом правило щодо необхідності збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства, підлягає застосуванню з 2021 року, що є новим бюджетним періодом, наступним за періодом, в якому набув чинності згадуваний закон та не підлягає застосуванню при поданні декларації з податку на прибуток підприємств за 2020 рік.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *