Головна main Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про офіційну статистику

Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про офіційну статистику

19

Новий закон має замінити чинний закон «Про державну статистику».

Верховна Рада України прийняла новий закон «Про офіційну статистику».

Про це повідомив перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у своєму каналі в Telegram, зазначає FinClub.

За прийняття відповідного урядового законопроєкту №5886 у другому читанні з урахуванням ряду поправок проголосували 255 нардепів.

Так, згідно з пояснювальною запискою до проєкту документа, новий закон має замінити чинний закон «Про державну статистику» та гармонізувати державну статистику України зі статистичною системою ЄС та загальноприйнятими принципами світової і європейської статистичної практики.

Закон передбачає створення Національної ради з питань статистики, обов’язком якої має бути надання консультацій з усіх статистичних питань і коментарів важливих подій і рішень у центральному органі виконавчої влади в галузі статистики.

Також закон доповнено положенням щодо непоширення та ненадання за запитами інформації, яка пов’язана із забезпеченням проведення статистичних спостережень та/або використовується для подальших розрахунків зведених статистичних даних тощо.

Згідно з документом, до основних завдань органів державної статистики включаються гармонізація державної статистики з нормами та стандартами Європейського Союзу, а також здійснення співробітництва та обміну статистичною інформацією зі статистичними органами ЄС.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *