Головна main Вашу маму і там і тут показують: як бізнесмен Савицький тримає салони в рф та Україні

Вашу маму і там і тут показують: як бізнесмен Савицький тримає салони в рф та Україні

61

У Києві активісти ВГО “Стоп корупції” викрили мережу автосалонів, що підпорядковуються проросійському бенефеціару. Йдеться про автомобільні представництва “Атлант-М”. Такі самі салони працюють по всій росії та Білорусі. Повідомляє правозахисник Роман Литвин.

В один із таких салонів “Атлант-М Лепсе” прибули громадські активісти. У коментарі “Стопкору” вони розповіли, що у засновниках компанії значиться мешканець росії Сергій Савицький, про що свідчать дані з YouControl.

“Даний салон профільно є дилером автомобілів Volkswagen в Україні. Щоб почути позицію працівників щодо націоналізації цього підприємства, так як воно підпадає під дію закону “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів”, ми приїхали за адресою вул. Лепсе, 4 (зараз вона називається Гавела). Приїхавши до автосалону ми хотіли поспілкуватись із працівникам, але підійшовши ми побачили, що дійсно є така вивіска на будівлі – “Атлант-М Лепсе”. В інтернеті я знайшов що ця табличка є запатентована, вона належить міжнародній компанії “Атлант-М”, в якій є також власником Савицький. У самому салоні нам вдалося поспілкуватися з заступником директора, який повідомив, що тут компанії ТОВ “Атлант-М Лепсе” немає. І що тут свою діяльність здійснює підприємство ТОВ “Автомобільний дім Атлант-М”. Ми запитали чи є зв’язки в цієї компанії з росіянами. Він сказав, на даний час ця компанія належить громадянину Євросоюзу, який жодного відношення до росії не має”, – розповів правозахисник.Дійсно, згідно з даними платформи YouControl, засновником ТОВ “Автомобільний дім Атлант-М” значиться кіпрська компанія “Хойру Холдингз Лімітед”. Щоправда, схоже, що пов’язана вона з тим самим мешканцем росії Савицьким. Зокрема, Савицький та “Хойру Холдингз Лімітед” значаться співвласниками ТОВ “Атлант-М Лепсе”. Так само у засновниках ТОВ “ХХІ століття” значилась компанія “Хойру Холдингз Лімітед”, а вже у липні 2021 року її очолив Савицький.


Кіпрська компанія є співвласником ряду інших компаній, стверджує активіст.

“Таким чином, на даний час автосалон з вивісками “Атлант-М Лепсе” здійснює свою діяльність під іншим брендом – “Автомобільний дім Атлант-М”. Чотири місяці тому вони виключили цього мешканця росії з власників, замінивши його на “Хойру Холдингз Лімітед” і нібито себе зараз позиціонують, що вони жодного відношення до російського бізнесу не мають. Але в нас є підозра, що це такий хід аби просто приховати частку цього Савицького. Ми пов’язуємо саме цю компанію “Автомобільний дім Атлант-М” з іншими компаніями такими як “Атлант-М Дніпровська набережна”, “Атлант-М Лепсе”. Салони під назвою “Атлант-М” продовжують працювати по всій Україні та збагачувати представника рф – Сергія Савицького”, – підсумував Литвин.


Варто зазначити, що Сергій Савицький володіє ще кількома десятками компаній по всій Україні, серед яких:

  • “Агроінвест-натуральні продукти”
  • “Гранд авто”
  • “Продекс-Україна”
  • “Транс Оіл”
  • “Інститут сучасних аграрних технологій”
  • “Світлофор” та ін.

Сергій Савицький

Сергій Миколайович Савицький народився 24 квітня 1966, Вітебськ, Білоруська РСР. Бізнесмен, один із засновників міжнародного автомобільного холдингу “Атлант-М”, на даний момент обіймає посаду Генерального директора, член Ради директорів “Атлант-М”.


У 1991 році спільно з Олегом Хусаєновим заснував “Атлант-М”. З 1992 – керівник з продажу автомобілів холдингу “Атлант-М”. З 1994 по 1999 – директор автоцентру “Атлант-М” (офіційний дилер Volkswagen в Білорусі). З 1999 по 2000 рік – Генеральний директор компанії “Атлант-М Фарцойгхандель” (імпортер Volkswagen в Білорусі). З 2001 – генеральний директор компанії “Інтеркар Україна Лтд.” (Імпортер Volkswagen в Україні). У 2004 р. за визначні досягнення збутової мережі Volkswagen Україні нагороджений почесним Золотим знаком Volkswagen та почесною грамотою. З 2005 року – Генеральний директор Міжнародного автомобільного холдингу “Атлант-М” в Україні. З 1 січня 2011 року обійняв посаду Генерального директора Міжнародного автомобільного холдингу “Атлант-М”.

Націоналізація

Варто зазначити, що наразі автомобільні салони “Атлант-М” працюють по всій росії (та Білорусі) та продовжують спонсорувати бюджет країни-агресора.


А центральний офіс розташований у москві, про що свідчать дані з сайту російського “Атлант-М”.


Варто нагадати, що 1 квітня ВРУ ухвалила законопроєкт №7169, який вносить зміни до раніше ухваленого закону “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів” і фактично розширює його дію також на:

  • фізичних осіб – громадян рф;
  • осіб, які не є громадянами російської федерації, але мають тісний зв’язок з агресором (мають місце проживання або займаються основною діяльністю);
  • юридичних осіб (їхні філії, представництва), що працюють в Україні, але бенефіціаром яких є рф;
  • юросіб в Україні, у яких рф володіє прямо чи опосередковано часткою в капіталі чи є засновником/бенефіціаром.

Крім того, під дію закону можуть потрапити фізичні чи юридичні особи незалежно від громадянства та місця проживання, які публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України.

Націоналізувати також можна майно компаній та громадян, які підтримують встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, та які не зупинили чи не припинили здійснення своєї економічної діяльності на території російської федерації в період дії воєнного стану в Україні.

Враховуючи усі вищезазначені факти активісти ВГО “Стоп корупції” вимагають негайної націоналізації або конфіскації підприємств, що підпорядковуються Савицькому. За даними фактами вже готуються звернення до СБУ, Офісу генпрокурора, РНБО та інших державних структур.

Нагадаємо, “Стопкор” продовжує серію викривальних матеріалів про російський бізнес, що функціонує в Україні. Так, нещодавно ми розповідали про український бізнес росіянина Михайла Воєводіна, якого називають протеже віцеспікера Держдуми рф Алєксандра Бабакова.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *