Головна main Валютні резерви НБУ скоротилися у червні на $2,35 млрд

Валютні резерви НБУ скоротилися у червні на $2,35 млрд

29

Загалом валютні надходження на рахунки уряду в НБУ за підсумками минулого місяця становили $2,76 млрд.

Станом на 1 липня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $22,757 млрд. Упродовж червня вони скоротилися на 9%.

Про це свідчать дані НБУ, зазначає FinClub.

Така зміна пов’язана насамперед із продажем валюти на міжбанківському валютному ринку, пояснили в регуляторі. Водночас активізація надходження офіційної міжнародної допомоги в Україну частково компенсувала цей продаж.

«НБУ був вимушений продати значний обсяг валюти з резервів на ринку через перевищення попиту на валюту над її пропозицією. Так, надходження від експорту товарів та послуг і від трудових мігрантів були нижчими за витрати на оборону, імпорт та розрахунки із міжнародними платіжними системами. Останні здійснюються з огляду на витрати громадян із гривневих платіжних карток за кордоном», — розповіли в Нацбанку.

Крім цього, збільшення різниці між попитом та пропозицією на ринку зумовила монетизація дефіциту бюджету з боку НБУ.

Як зазначається, переважна частина отриманого урядом фінансування у гривні поступово потрапляла на валютний ринок й це посилювало попит на іноземну валюту. Як результат, чистий продаж валюти Національним банком у червні становив $3,956 млрд. У червні на відповідні рахунки надійшло $967,4 млн від Світового банку, $779 млн – від уряду Канади та ще $479,4 млн – від Агенції з міжнародного співробітництва Японії.

Загалом валютні надходження на рахунки уряду в НБУ за підсумками минулого місяця становили $2,76 млрд.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *