Головна main Вадима Єрмолаєва та Станіслава Віленського підозрюють у багатомільйонних махінаціях ТОВ «Аякс Дніпро»

Вадима Єрмолаєва та Станіслава Віленського підозрюють у багатомільйонних махінаціях ТОВ «Аякс Дніпро»

974
Вадима Єрмолаєва та Станіслава Віленського

Посадових осіб податкової служби Дніпропетровської області та керівництво ТОВ «Аякс Дніпро», що входить до групи «Алеф» Вадима Єрмолаєва та Станіслава Віленського, підозрюють в багатомільйонних бюджетних махінаціях. Про це редакція дізналася з матеріалів кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 КК.

За даними ГБР, керівництво ТОВ «Аякс Дніпро» в змові з чиновниками УКРІНФОРМ в Дніпропетровській області організувало схему крадіжки бюджетних коштів за рахунок відшкодування ПДВ, ухилення від сплати податків, а також за рахунок незаконного формування витрат та податкового кредиту. Для реалізації схеми використовували підконтрольне підприємство ТОВ «Енергетик Дніпро», а лояльність УКРІНФОРМ забезпечили хабарами.

За документами, ТОВ «Енергетик Дніпро» в 2018 році експортувало шроту, макухи і насіння соняшнику майже на 307,2 млн гривень, 61,4 млн гривень із цієї суми нібито склав ПДВ. У 2019 підприємство подало заявку на бюджетне відшкодування ПДВ на зазначену суму і вже отримало майже 20,3 млн гривень.

При цьому слідство встановило, що ТОВ «Енергетик Дніпро» не має власних і не орендувало земельні ділянки та обладнання для виробництва даної продукції. Насіння соняшнику та макуху на 12,5 млн гривень в 2018 році підприємство нібито придбало у ТОВ «Агротрадіціі», а й дане підприємство, як з’ясувалося, не здатне виробляти цю продукцію, і при цьому не закуповував нічого, крім газу у ТОВ «Нафтаторг». «Енергетик Дніпро» в 2018 році 321 тонну макухи нібито закупило у ТОВ «Пеларго», проте власних виробничих потужностей у ТОВ «Пеларго» знову ж таки не виявилося, а закупила ця фірма всього 103 тонни макухи, поставити на ТОВ «Енергетик Дніпро» ще 218 тонн на суму близько шести млн гривень, як це зазначено в документації, підприємство просто не могло.

Крім того, під час допиту жителя Дніпра Сергія Охлопкова, який за документами є засновником і главою ТОВ «Агротрадіціі», він повідомив, що поняття не має про те, чим воно займається і ніякого відношення до нього не має. При цьому, чоловік також значиться засновником і керівником ще ряду фіктивних підприємств: ТОВ «Оріон Юніон», ТОВ «Алезі Торг», ТОВ «Ленс Кепітал», ТОВ «Будмашінвест» і ТОВ «Дайвон Про». Про цих підприємствах, за його словами, він теж нічого не знає.

Щоб розібратися, скільки реально товару було експортовано ТОВ «Енергетик Дніпро», експортувався він в реальності взагалі і звідки взявся, наслідок подало в Жовтневий райсуд Полтави клопотання про доступ до документів і речей ТОВ «Енергетик Дніпро», проте суддя відмовив. У суді порахували формулювання клопотання надто розмитою, а участь ТОВ «Енергетик Дніпро» в корупційній схемі – недоведеним.

Варто при цьому зазначити, що своїми схемами на митниці власники групи «Алеф» Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський відомі вже дуже давно. Групу «Алеф» вони створили ще в 1995 році, користуючись підтримкою дніпропетровського криміналітету.

Ще в 90-е завдяки зв’язкам на митниці Єрмолаєв і Віленський ввозили в Україну алкоголь, побутову хімію і косметику, а також сировину для виробництва миючих засобів фактично контрабандою – без митного обліку. Є у бізнесменів активи в Криму – ТОВ «Алеф-Віналь-Крим», ПАТ «Бурлюк», ПАТ «Старокримське» і «Алеф Дістіллері», на даний момент вони зареєстровані як резиденти РФ.

За кордоном Єрмолаєв і Віленський стали відомі після скандального закриття в березні 2018 року їхня естонського банку Versobank AS. З 2013 року через цей банк «відмивалися» кошти, його послугами користувалися кримінальні структури і навіть «Сім’я» Віктора Януковича. Після проведеної естонськими фінансовими інспекторами перевірки з’ясувалося, що на піку діяльності ця фінансова структура «відмивала» щомісяця десятки мільйонів доларів. У 2015 році на зміну структурам Януковича в банк в якості клієнтів прийшли чиновники «Укроборонпрому». 26 березня 2018 року рішенням Європейського центрального банку за пропозицією Фінансової інспекції Естонії ліцензію Versobank AS припинили.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *