Головна main Вадима Єрмолаєва та Станіслава Віленського підозрюють у багатомільйонних махінаціях ТОВ «Аякс Дніпро»

Вадима Єрмолаєва та Станіслава Віленського підозрюють у багатомільйонних махінаціях ТОВ «Аякс Дніпро»

0
0
137
Вадима Єрмолаєва та Станіслава Віленського

Посадових осіб податкової служби Дніпропетровської області та керівництво ТОВ «Аякс Дніпро», що входить до групи «Алеф» Вадима Єрмолаєва та Станіслава Віленського, підозрюють в багатомільйонних бюджетних махінаціях. Про це редакція дізналася з матеріалів кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 КК.

За даними ГБР, керівництво ТОВ «Аякс Дніпро» в змові з чиновниками УКРІНФОРМ в Дніпропетровській області організувало схему крадіжки бюджетних коштів за рахунок відшкодування ПДВ, ухилення від сплати податків, а також за рахунок незаконного формування витрат та податкового кредиту. Для реалізації схеми використовували підконтрольне підприємство ТОВ «Енергетик Дніпро», а лояльність УКРІНФОРМ забезпечили хабарами.

За документами, ТОВ «Енергетик Дніпро» в 2018 році експортувало шроту, макухи і насіння соняшнику майже на 307,2 млн гривень, 61,4 млн гривень із цієї суми нібито склав ПДВ. У 2019 підприємство подало заявку на бюджетне відшкодування ПДВ на зазначену суму і вже отримало майже 20,3 млн гривень.

При цьому слідство встановило, що ТОВ «Енергетик Дніпро» не має власних і не орендувало земельні ділянки та обладнання для виробництва даної продукції. Насіння соняшнику та макуху на 12,5 млн гривень в 2018 році підприємство нібито придбало у ТОВ «Агротрадіціі», а й дане підприємство, як з’ясувалося, не здатне виробляти цю продукцію, і при цьому не закуповував нічого, крім газу у ТОВ «Нафтаторг». «Енергетик Дніпро» в 2018 році 321 тонну макухи нібито закупило у ТОВ «Пеларго», проте власних виробничих потужностей у ТОВ «Пеларго» знову ж таки не виявилося, а закупила ця фірма всього 103 тонни макухи, поставити на ТОВ «Енергетик Дніпро» ще 218 тонн на суму близько шести млн гривень, як це зазначено в документації, підприємство просто не могло.

Крім того, під час допиту жителя Дніпра Сергія Охлопкова, який за документами є засновником і главою ТОВ «Агротрадіціі», він повідомив, що поняття не має про те, чим воно займається і ніякого відношення до нього не має. При цьому, чоловік також значиться засновником і керівником ще ряду фіктивних підприємств: ТОВ «Оріон Юніон», ТОВ «Алезі Торг», ТОВ «Ленс Кепітал», ТОВ «Будмашінвест» і ТОВ «Дайвон Про». Про цих підприємствах, за його словами, він теж нічого не знає.

Щоб розібратися, скільки реально товару було експортовано ТОВ «Енергетик Дніпро», експортувався він в реальності взагалі і звідки взявся, наслідок подало в Жовтневий райсуд Полтави клопотання про доступ до документів і речей ТОВ «Енергетик Дніпро», проте суддя відмовив. У суді порахували формулювання клопотання надто розмитою, а участь ТОВ «Енергетик Дніпро» в корупційній схемі – недоведеним.

Варто при цьому зазначити, що своїми схемами на митниці власники групи «Алеф» Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський відомі вже дуже давно. Групу «Алеф» вони створили ще в 1995 році, користуючись підтримкою дніпропетровського криміналітету.

Ще в 90-е завдяки зв’язкам на митниці Єрмолаєв і Віленський ввозили в Україну алкоголь, побутову хімію і косметику, а також сировину для виробництва миючих засобів фактично контрабандою – без митного обліку. Є у бізнесменів активи в Криму – ТОВ «Алеф-Віналь-Крим», ПАТ «Бурлюк», ПАТ «Старокримське» і «Алеф Дістіллері», на даний момент вони зареєстровані як резиденти РФ.

За кордоном Єрмолаєв і Віленський стали відомі після скандального закриття в березні 2018 року їхня естонського банку Versobank AS. З 2013 року через цей банк «відмивалися» кошти, його послугами користувалися кримінальні структури і навіть «Сім’я» Віктора Януковича. Після проведеної естонськими фінансовими інспекторами перевірки з’ясувалося, що на піку діяльності ця фінансова структура «відмивала» щомісяця десятки мільйонів доларів. У 2015 році на зміну структурам Януковича в банк в якості клієнтів прийшли чиновники «Укроборонпрому». 26 березня 2018 року рішенням Європейського центрального банку за пропозицією Фінансової інспекції Естонії ліцензію Versobank AS припинили.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *