Головна main В Україні посіють на 30-60% менше озимих зернових культур

В Україні посіють на 30-60% менше озимих зернових культур

172

Українські чиновники заявили, що росіяни вже викрали 500 тис. тонн зерна.

Українські аграрії у 2022 році посіють на 30-60% менше озимих зернових культур. Якщо основний експортний шлях країни через порти все ще буде заблоковано росією, то це своєю чергою продовжить світову продовольчу кризу.

Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише Financial Times, зазначають Investory News.

“Аграрії скоротять посіви озимих зернових культур, пшениці та ячменю на 30-60%”, — сказав він.

Так, Україна веде переговори з росією щодо відновлення експорту продовольства через свої порти у Чорному морі. Проте, за словами міністра, якщо українські порти залишаться закритими наступної весни, фермери різко скоротять посіви кукурудзи й натомість вирощуватимуть сою та соняшник через нижчу врожайність і вищі ціни.

Скорочення виробництва пшениці та кукурудзи у 2023 році призведе до продовження дефіциту зерна в усьому світі та зростання цін на продовольство на ще довший період.

Також Сольський зазначив, що російські загарбники продовжують викрадати великі обсяги зерна у фермерів на територіях, захоплених після початку повномасштабного вторгнення військами рф із 24 лютого.

Як зазначається, українські чиновники заявили, що росіяни вже викрали 500 тис. тонн зерна. На думку міністра, справжня цифра, швидше за все, буде набагато вищою, оскільки фермери в контрольованих росією частинах півдня України вже зібрали кілька мільйонів тонн.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *