Головна main В торгові мережі повертаються «нульові» кредити

В торгові мережі повертаються «нульові» кредити

68

Грейсперіоди, коли клієнти не сплачують відсотки за користування розстрочкою, скоротилися. З наявних пропозицій це 3-6 місяців.

Банки відновлюють співпрацю з торговими мережами, щоб запропонувати покупцям так звані безпроцентні розстрочки.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Повернення роздрібного кредитування: особливості воєнного часу», організованого «Фінансовим клубом».

«Ми зараз ведемо перемовини з однією великою мережею стосовно запуску кредитів з нульовою розстрочкою, – повідомив директор департаменту роздрібного цільового кредитування Банку Кредит Дніпро Олександр Мришук. – В червні рівень продажів у мережах складав близько 50% від довоєнного. Клієнти мають запит на отримання кредитів за нульовою ставкою. Незначна кількість гравців повернулися на ринок. Тому об’єктивно є запит на співпрацю з банками в даному напрямку».

«В нас на балансі банку є декілька проєктів, які активно займаються цим напрямком. Зараз відновлюється співпраця із «Ельдорадо», «Спортлайфом». Ці проєкти ведуть sportbank і «КредитМаркет», які займаються споживчим кредитуванням. Є плани щодо відновлення із іншими гравцями ринку. Банки готові, але багато речей залежать від партнера», – каже заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.

Грейсперіоди, коли клієнти не сплачують відсотки за користування розстрочкою, скоротилися. «З наявних пропозицій це 3-6 місяців. Деякі учасники, які планують вийти на ринок, розглядають варіанти запропонувати розстрочку до 10 місяців. Зараз відбувається пожвавлення в цьому напрямку», – зазначив Олександр Мришук.

Директор з розвитку роздрібного бізнесу Правекс Банку Володимир Чорненький констатує повернення ключових гравців у цей сегмент. «Вже відновлюються пункти видачі кредитів безпосередньо в торгових мережах: «Ельдорадо», «Фокстрот» та іншіх магазинах. Ми бачимо, що знову дуже активно використовують послугу оплати товарів у розстрочку, яку можна оформити на касі чи в застосунку того чи іншого банку. В тому числі є нульова розстрочка. Така практика на ринку вже відновилася», – розповів Володимир Чорненький.

За маркетинговою назвою «нульова розстрочка» приховується компроміс між банком та ритейлером. «Нульових кредитів не буває. Хтось повинен в кінцевому рахунку за це заплатити. Для нульової розстрочки потрібні партнерські домовленості», – підкреслює Артур Муравицький.

За його словами, банки на кредитах, виданих з нульовою розстрочкою, майже нічого не заробляють. «Для торговельної мережі це можливість збільшити продажі. Тому вони беруть участь в компенсації банку собівартості видачі кредиту. Мережа поступається частиною свої маржі на товарі, а банк – своєї маржі на кредиті, розуміючи, що він в кращому разі відпрацює вартість видачі кредиту, але отримає платоспроможного клієнта, який, можливо, буде користуватися банківськими продуктами надалі», – сказав Артур Муравицький.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.