Головна main В МЗС рф назвали вступ Фінляндії та Швеції до НАТО “найсумнішим епізодом”

В МЗС рф назвали вступ Фінляндії та Швеції до НАТО “найсумнішим епізодом”

72

1 липня Олександр Грушко, заступник очільника МЗС рф, заявив, що вступ до НАТО Швеції та Фінляндії – “найсумніший епізод” у системі європейської безпеки.

Інформацію оприлюднено російським агентством Interfax.

Свою думку чиновник висловив під час засідання так званого “Валдайського клубу” – пропагандистської спільноти спікерів, якою опікується особисто володимир путін.

Грушко заявив, що не розуміє, чому ж ці дві країни так поспішають до НАТО. Адже вони стануть “периферією” Північноатлантичного Альянсу, при цьому маючи спільний кордон з рф.

Відразу після того, як завершиться процедура вступу, Альянс заявить, що кордон з рф – найбільш вразливий, і намагатиметься його укріпити новими військовими підрозділами. Російський чиновник впевнений, що подібні дії погіршать безпеку у північному регіоні Європи.

Зазначимо, Швеція та Фінляндія почали процедуру вступу до НАТО у березні 2022 р. Цьому передувала атака рф на Україну та заяви про те, що кордони СРСР та Російської імперії можна перекроїти.

Нагадуємо, Туреччина – єдина країна, яка офіційно погрожувала накласти вето на вступ двох країн до Альянсу. Втім у перший день саміту НАТО у Мадриді було підписано меморандум: Швеція та Фінляндія погодились приділяти більше уваги боротьбі з терористичними організаціями, а Туреччина, натомість, пообіцяла не гальмувати процедуру вступу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.