Головна main В іранських дронах-камікадзе виявили американські процесори Texas Instruments

В іранських дронах-камікадзе виявили американські процесори Texas Instruments

84

Дрони Shahed-131 є попередньою версією Shahed-136 — безпілотниками, якими протягом останніх днів росіяни атакували Одесу та Миколаїв

Іранські дрони-камікадзе Shahed-131 оснащені процесорами виробництва американської компанії Texas Instruments. Про це йдеться у публікації Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ.

За даними Defense Express, дрони Shahed-131 є попередньою версією Shahed-136 — безпілотниками, якими протягом останніх днів росіяни атакували Одесу та Миколаїв.

Обидві версії мають аналогічний принцип дії. Швидше за все вони також максимально уніфіковані за основними складовими, насамперед електронікою.

Згідно з документом, опублікованим ЗСУ, блок управління польотом (FCU) містив п’ять виготовлених на замовлення друкованих плат (PCB) із процесорами TMS320 F28335 від компанії Texas Instruments. Хоча компанія, серед іншого, розробляє продукти для оборонного сектора, Defense Express відзначають, що знайдені в Shahed-131 процесори вільно доступні на ринку.

Крім того, блок управління двигуном (ECU) містив одну друковану плату з процесором Texas Instruments — згідно з оцінками, цей модуль контролюватиме всі характеристики двигуна під час польоту.

Достеменно відомо про атаки на українські міста саме новішою версією Shahed-136. Зате їхня спорідненість із Shahed-131 наштовхує на можливість використання Іраном аналогічних компонентів і в більш сучасних версіях.

Українські захисники зафіксували кілька випадків застосування ворогом іранських безпілотників.

Джерело: Мінфін

Коментувати

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.