Головна main В Антарктиді знайшли яйце доісторичного морського ящура

В Антарктиді знайшли яйце доісторичного морського ящура

376

Палеонтологам вдалося дізнатися, що насправді являє собою таємнича скам’янілість, яку виявили в Антарктиді близько десяти років тому.

Протягом усього цього часу знахідка знаходилася в Чилійському музеї. Фахівці провели аналіз, в результаті якого вдалося встановити, що це яйце з м’якою шкаралупою, найбільше з коли-небудь виявлених. Вік яйця – близько 68 мільйонів років. Можливо, його відклав вимерлий морський ящір або змія.

Фахівці знайшли цю скам’янілість в 2011 році. Її довжина становила 28 см, а ширина – 18 см. Знахідка дещо нагадувала запечену картоплю. Довгий час вченим не спадало на думку, що це таке. І тільки в позаминулому році вчені висунули теорію про яйце – однак всередині скам’янілості не було виявлено скелета зародка.

Яйце з м’якою шкаралупою – унікальна знахідка, відзначають дослідники.

Така шкаралупа майже повністю складається з мембран і легко руйнується. Тому до недавнього часу вважалося, що скам’яніння м’яких яєць практично неможливо. Однак на сьогоднішній день знайдено вже кілька таких яєць, в тому числі і Antarcticoolithus bradyi.

Раніше багато дослідників взагалі не думали, що мозазаври відкладають яйця, відзначають автори роботи. Тому знахідка дозволяє ще й дізнатися більше про те, як вони розмножувалися.

Розміри яйця і товщина його оболонки вказують на те, що мозазаври вилуплюються з нього відразу, як самка його зносила. Фактично, дитинча з’являвся на світло повністю розвиненим і життєздатним – йому залишалося тільки вибратися з шкаралупи.

Самка могла знести яйце у ​​воді, як роблять деякі види морських змій, або ж в піску на березі – і тоді новонароджені самі добиралися до води, як це роблять черепахи. Більш вірогідною здається перша версія – розміри мозазавров утруднювали їх переміщення по суші.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *