Головна main Усі населені пункти Гірської громади окуповані – Бабченко і Генштаб про ситуацію біля Лисичанська

Усі населені пункти Гірської громади окуповані – Бабченко і Генштаб про ситуацію біля Лисичанська

47

24 червня Олексій Бабченко, очільник Гірської ВА (Луганщина), розповів про ситуацію у громаді, розташованій на південь від Лисичанська.

Інформацію оприлюднено у ефірі каналу “Донбас. Реалії”, розміщеному у офіційному Telegram-каналі Сергія Гайдая, голови Луганської ОВА.

Бабченко підтвердив, що усі населені пункти Гірської громади окуповані армією рф. На його думку, ще 3-4 дні тому було зрозуміло, що ситуація завершиться саме цим – оперативно-тактичним відступом ЗСУ. Окремі частини військових поступово почали відходити, щоб зберегти життя особовому складу.

Чиновник нагадує, що біля Золотого позиції ЗСУ були добре укріплені. Прямою лобовою атакою ворог їх так і не зміг захопити.

Щоб просунутись вперед, армія рф здійснила наступне:

  • захопила Попасну і змогла обійти укріпрайон справа від лінії фронту,
  • потужно тиснула у район Тошківка-Оріхове – наносились удари з різних видів зброї,у тому числі – авіацією.

Після прориву по лінії Тошківка-Оріхове стало зрозуміло, що підрозділи ЗСУ тут можуть оточити, тому війська здійснили оперативний відступ.


Бабченко розповів, що протягом 4-ьох місяців бажаючих евакуювали з населених пунктів Гірської громади. Однак з часом вивезення скорочувалось через посилені обстріли шляхів. В підсумку остання евакуація відбувалась 17 червня, стверджує чоловік.

Наразі у селах громади зруйнована уся інфраструктура: немає ні води, ні світла. Після захоплення населених пунктів окупанти вивозять місцевих мешканців. При цьому стверджують, що будуть ніби то відновлювати зруйноване. Однак, наголошує Бабченко, ніхто нічого не відновлює: насправді окупанти вивозять людей, щоб не було свідків мародерства, яким вони там займаються.

Зазначимо, згідно з картою бойових дій, відстань від Лисичанська до найближчого окупованого села на півдні – Мирна Долина – складає біля 5 км.

Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні 121-ої доби війни рф проти України лаконічно інформує, що ворог обстрілював території між 4-рма населеними пунктами:

  • Сєвєродонецьк,
  • Лисичанськ,
  • Спірне,
  • Лоскутівка.

Крім того зазначається, що ЗСУ відбили штурм росіян на південній околиці Лисичанська та почав бойові дії у районі містечка Вовчояворівська (5 км північний схід від південної околиці Лисичанська).


Також вказується, що тримають штурмові дії противника у Сєвєродонецьку.

Нагадуємо, речник Міноборони Мотузяник у денному оперативному зведенні повідомив, що ворог намагається оточити регіон, розташований на південь від Лисичанська.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *