Головна main Уряд затвердив правила формування та перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором (QR-кодом)

Уряд затвердив правила формування та перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором (QR-кодом)

29

Перелік нотаріальних документів, які формуються з електронним ідентифікатором, та правила їх обліку в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату буде затверджуватись Мін’юстом додатково

Додатково, завдяки запровадженню такого сервісу буде забезпечено можливість онлайн перевірити оригінальність тексту нотаріального документа. Для цього особа, щодо якої складено нотаріальний документ, має надати згоду за допомогою застосунку Дія. Цей процес відбувається в один клік, після чого електронна копія нотаріального документа стане доступною для перегляду на мобільному пристрої заінтересованої особи, яка перевіряє документ.

Перевірити нотаріальний документ з електронним ідентифікатором зможуть нотаріуси, органи державної влади, місцевого самоврядування, інші заінтересовані особи.

«Затвердження таких Правил дозволить забезпечити доступність для громадян переваг і можливостей цифрового світу та сприяти розвитку інформаційного суспільства шляхом впровадження й використання в нотаріальній практиці сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Це, у свою чергу, сприятиме належному захисту прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб», – резюмував Сергій Орлов.

Концепція змін підготовлена робочою групою, створеною Мін’юстом за участю Нотаріальної палати України, Державного підприємства «Національні інформаційні системи», Міністерства цифрової трансформації.

Перевірка нотаріального документа з електронним ідентифікатором не позбавляє необхідності пред’явлення оригіналу нотаріального документа.

Сервіс розробляється з виконанням вимог збереження нотаріальної таємниці.

Про всі етапи підготовки, тестування та впровадження у обмежену та повну експлуатацію новації буде інформуватися додатково.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *