Головна main Унаслідок війни ДТЕК Ахметова втратив 70% вартості, – Forbes

Унаслідок війни ДТЕК Ахметова втратив 70% вартості, – Forbes

116

Російські війська знищили дві третини металургійного бізнесу Ахметова та зруйнували вертикальну інтеграцію групи. Напередодні російського вторгнення Forbes оцінював “Метінвест” у $11,4 млрд.

Через війну енергохолдинг українського бізнесмена Ріната Ахметова ДТЕК втратив 70% вартості.

Про це свідчать підрахунки Forbes, – пише БЦ.

За підрахунками видання, у 2021 році статки Ахметова зросли вдвічі, до $13,7 млрд. За чотири місяці війни він збіднів утричі, до $4,2 млрд.

Важка індустрія генерує 90% виручки імперії Ахметова. Гірничо‑металургійний холдинг “Метінвест” у 2021 році отримав надприбутки завдяки високим світовим цінам на руду. Дохід компанії зріс на 72% в порівнянні з 2020 роком.

Російські війська знищили дві третини металургійного бізнесу Ахметова та зруйнували вертикальну інтеграцію групи. Напередодні російського вторгнення Forbes оцінював “Метінвест” у $11,4 млрд. Поточна оцінка майже в чотири рази нижча – $3 млрд.

Крім того, 11 липня Ахметов відмовився від свого медіабізнесу, який до війни оцінювався у $200 млн.

Інший стовп імперії Ахметова – енергетичний холдинг ДТЕК – наразі уник серйозних руйнувань. Проте шестимісячний запас міцності вже вичерпався.

До війни компанія “ДТЕК Енерго” генерувала понад 40% виторгу групи, видобувала 90% вугілля в Україні, контролювала близько 70% теплової генерації та займала третину ринку електроенергії. Через війну виручка “ДТЕК Енерго” впала на 20%, виробництво електроенергії – на 30%, а частка на ринку електроенергії знизилась до 20%.

Як каже старший аналітик Dragon Capital Денис Саква, головна проблема “ДТЕК Енерго” – падіння на 30-40% попиту на електроенергію. “Це тисне на фінанси компанії, оскільки знизити постійні витрати не так просто. Наприклад, шахти потребують постійних інвестицій на відкачування води, підтримку видобутку”, – зазначив він.

Крім того, компанія втратила контроль над Луганською ТЕС, яка була захоплена російськими військовими в перші дні війни. Її втрату оцінили у $180 млн. ДТЕК також зупинив Запорізьку ТЕС, яка знаходиться в окупованому Енергодарі. Криворізька та Курахівська станції знаходяться на лінії фронту і постійно зазнають обстрілів.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *