Головна main “Укренерго” отримав 50 мільйонів євро від ЄБРР для підтримки ліквідності

“Укренерго” отримав 50 мільйонів євро від ЄБРР для підтримки ліквідності

58

Перші 50 млн євро від ЄБРР вже на рахунках “Укренерго”. Компанія планує їх витратити на оплату боргів, що виникли на ринку допоміжних послуг, погасивши їх практично повністю.

НЕК “Укренерго” отримала від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) перші 50 млн євро, перенаправлених у рамках кредитних угод на підвищення ліквідності, та планує закрити ними борги на ринку допоміжних послуг протягом наступних двох тижнів.

Про це повідомив радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради коипанії Юрій Бойко, – пише БЦ.

“Так, справді, перші 50 млн євро від ЄБРР вже на рахунках “Укренерго”. Компанія планує їх витратити на оплату боргів, що виникли на ринку допоміжних послуг, погасивши їх практично повністю. Майже половину з цих коштів має отримати ПАТ “Укргідроенерго”, серед найбільших отримувачів коштів також “Київтеплоенерго”, Харківська ТЕЦ-5, “Енергоатом” та теплова генерація ДТЕК”, – сказав він в інтерв’ю агентству.

За його словами, це станції, які працюють за командами диспетчера, забезпечуючи стабільну роботу енергосистеми та її енерговузлів.

Бойко додав, що конвертація валюти у гривню та оплата згаданих боргів планується упродовж наступних двох тижнів.

Разом з тим, він додав, що від ЄБРР та Європейського інвестиційного банку найближчим часом очікується ще майже 170 млн євро за ідентичним механізмом – узгодження зміни цільового використання коштів у рамках вже діючих кредитних угод і в межах кредитних ліній.

“По суті це призупинення фінансування низки інвестиційних проєктів з метою швидкого фінансування ліквідності компанії, що дозволить, не отримавши коштів від своїх дебіторів, заплатити своїм кредиторам (за фактом тільки генеруючим компаніям)”, – пояснив член наглядової ради НЕК.

Як повідомлялося, у травні ЄБРР для екстреної підтримки ліквідності ухвалив рішення дозволити НЕК “Укренерго” змінити на 50 млн євро призначення існуючого кредиту, а Європейський фонд сталого розвитку вирішив надати гарантію покриття перших втрат.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *