Головна main “Укренерго” має надати 2,5 млрд грн для створення запасу вугілля – Кабмін

“Укренерго” має надати 2,5 млрд грн для створення запасу вугілля – Кабмін

76

Джерело фінансування має визначити національний енергорегулятор НКРЕКП.

Кабмін доручив “Укренерго” профінансувати створення стратегічного запасу вугілля для проходження опалювального сезону 2022/2023 років шляхом надання ДП “Укрвугілля” безвідсоткової позики на 2,5 млрд грн до 1 червня 2023 року, пише “Енергореформа”, зазначає Finbalance.

“НЕК “Укренерго” має надати ДП “Укрвугілля” безвідсоткову позику у 2,5 млрд грн для придбання вугілля за ринковою ціною. “Укрвугілля” своєю чергою необхідно закупити паливо, віддаючи перевагу вугіллю вітчизняного вироблення, і відправити його на зберігання“, – йдеться в повідомленні компанії на сайті 29 липня.

Згідно з ним, відповідне рішення було ухвалене постановою Кабміну.

“Під час опалювального сезону 2022/2023 років вугілля реалізовуватиметься теплової генерації за погодженням з Міністерством енергетики. При цьому повинні враховуватися затверджені баланси електроенергії на 2022 та 2023 роки, а також графіки накопичення вугілля“, – пояснили в “Укренерго” принцип дії механізму.

За словами голови правління “Укренерго” Володимира Кудрицького, джерело фінансування має визначити національний енергорегулятор НКРЕКП, а перевага надаватиметься вугіллю вітчизняного виробництва.

“Наступний опалювальний сезон буде надскладним. Ми проходитимемо його в умовах війни. Стратегічний запас вугілля гарантуватиме, що всі теплові електростанції матимуть паливо, щоб виробляти електроенергію для споживачів“, – написав він у своєму Facebook.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *