Головна main Українцям обіцяють по 7 тисяч гривень “з активів рф”: розкрито нову шахрайську схему

Українцям обіцяють по 7 тисяч гривень “з активів рф”: розкрито нову шахрайську схему

80

В Україні розкрили нову шахрайську схему. Аферисти наживаються на українцях, пропонуючи їм отримати по 7 тисяч гривень нібито “з конфіскованих активів рф”. Проте довірливі люди лише втрачають кошти.

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

Так, у Facebook з’явилося багато фейкових співтовариств, в яких шахраї поширюють інформацію про те, що “кожний українець може отримати від 7 000 гривень” із нібито конфіскованих активів рф.

“Зокрема, спільнота Info Plus поширила рекламне повідомлення з текстом підписаний Закон, який дозволяє всім українцям отримати компенсацію з конфіскованих активів рф. Для отримання виплати необхідно пройти за посиланням”. Вказане посилання веде на сайт “Єдиний Компенсаційний Центр”, на якому для отримання виплати необхідно “пройти процедури оформлення”. Зокрема, серед таких “процедур” є і необхідність вказівки даних банківської картки для “сплати комісійного збору”, який шахраї обіцяють повернути за добу”, – повідомили у ЦПД.

Проте гроші ніхто не поверне. Так шахраї наживаються на довірливих українцях. У ЦПД зазначили, що в Україні не існує жодного закону чи іншого нормативного акта, який дає змогу українцям отримати компенсацію з російських конфіскованих активів.

Саме тому потрібно не довіряти анонімним джерелам, які потребують персональних даних чи банківських реквізитів.

Нагадаємо, що 24 червня набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 702 про Порядок надання допомоги щодо часткового безробіття для роботодавців.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.