Головна main Україна припиняє дію міжурядової українсько-білоруської Угоди про уникнення подвійного оподаткування

Україна припиняє дію міжурядової українсько-білоруської Угоди про уникнення подвійного оподаткування

76

Це сприятиме прискоренню згортанню економічних і фінансових зв’язків з РБ як державою-союзницею країни-агресора в повномасштабній війні проти України.

Кабінет Міністрів України схвалив проект закону про припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно, вчиненої 24 грудня 1993 року в м. Ашгабаті та ратифікованої Верховною Радою України 20 грудня 1994 року.

Метою законопроекту є припинення дії міжнародного міжурядового договору з Республікою Білорусь, що сприятиме прискоренню згортанню економічних і фінансових зв’язків з РБ як державою-союзницею країни-агресора в повномасштабній війні проти України.

Прийняття закону дозволить припинити застосування норм, встановлених зазначеною Угодою, що сприятиме:

1) недопущенню поповнення бюджету країни, що сприяє агресору, шляхом надання Україною пільгових умов оподаткування для резидентів РБ, що здійснюють діяльність в Україні. Після припинення дії Угоди до всіх доходів резидентів РБ, одержаних з джерел в Україні, буде застосована загальна ставка оподаткування − 15%, встановлена Податковим кодексом, замість пільгової ставки, встановленої Угодою: 10% − на проценти;

2) недопущенню втрат бюджету України через зарахування податку, сплаченого в РБ резидентами України, що здійснюють діяльність у РБ;

3) звільненню України від взятих на себе зобов’язань щодо обміну інформацією з РБ з податкових питань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.