Головна main Україна попросить відстрочку за зовнішніми боргами — FT

Україна попросить відстрочку за зовнішніми боргами — FT

92

Кабмін підписав запит про дворічний мораторій на погашення непогашених єврооблігацій на суму $3 млрд.

Міністерство фінансів України у середу, 20 липня, попросить іноземних приватних кредиторів погодитись на відстрочку виплати боргу. Про це пише Financial Times із посиланням на людей, знайомих із питанням, зазначає НВ.

Як повідомляла Економічна правда, Кабмін підписав запит про дворічний мораторій на погашення непогашених єврооблігацій на суму $3 млрд. Зміна термінів буде рівносильною українському дефолту.

FT зазначає, що цей крок означатиме розворот для Києва — з початку повномасштабного вторгнення Україна наполягала на повному виконанні своїх зобов’язань, щоб зберегти довіру міжнародних інвесторів та доступ до ринку, попри тиск із боку деяких офіційних кредиторів із вимогою відстрочити платежі.

Як писала Економічна правда, за умов війни та внаслідок великого дефіциту коштів уряд тимчасово відмовився від виплат щодо боргових зобов’язань. Це рішення діятиме протягом наступних 24 місяців, тобто фактично виплати заморожені до липня 2024 року.

За словами співрозмовників видання, уряд також відклав і виплати за випущеними у 2015 році ВВП-варантами. Також повідомляється, що умови виплат за варантами можуть змінити.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *