Головна main Україна має труднощі з доставкою західної зброї на фронт, – WSJ

Україна має труднощі з доставкою західної зброї на фронт, – WSJ

172

Україна відчуває логістичний кошмар під час доставки західного озброєння до військ на передову.

Про це повідомили у The Wall Street Journal.


Видання пише, що зараз у бій вступають більш сучасні та ефективні західні далекобійні артилерійські гармати. Однак їхнє освоєння виявилося серйозною проблемою, оскільки різні зразки надходять невеликими партіями.

“Цьогорічний підхід, за якого кожна країна передає батареї частинами, швидко перетворюється на логістичний кошмар для українських сил, оскільки для кожної батареї потрібна окрема система навчання, обслуговування та логістики”, – зазначили в лондонському Королівському інституті об’єднаних озброєнь.

На сьогодні Збройні сили України застосовують гаубиці M777 із США, Австралії та Канади, а також самохідну артилерію, таку як Caesar із Франції, PzH 2000 із Німеччини, американські M109 та AHS Krab із Польщі.

Жодна з цих систем не має нічого спільного… Боєприпаси мають бути взаємозамінними і таке інше. Але це не так“, – наголосив експерт Джек Уотлінг.

У цьому аналітик Rand Corp. Скот Бостон зазначає, що Україні дали не просто різні види зброї. Їй потрібно в короткий термін навчитися поводитися з ним, а також обслуговувати його.

“Коли ви переходите на платформи нерадянського походження, вам доводиться мати справу з багатьма речами, яких раніше не було в грі. Багато з радянської спадщини – це машини, які лагодиш молотком та гайковим ключем, грубою силою, мастилом та молитвою”, – додав він .

Нагадаємо, що раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що просить США поставити для HIMARS ракети із дальністю стрілянини до 300 км. При цьому він запевнив Пентагон, що Київ не завдаватиме ударів по території Росії, а від прямої відповіді про можливість завдання ударів по Криму ухилився.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *