Головна main Україна хоче приєднатися до єдиної зони платежів у євро, – НБУ

Україна хоче приєднатися до єдиної зони платежів у євро, – НБУ

48

Приєднання до SEPA дасть змогу спростити процедуру та зменшити вартість здійснення платежів українськими громадянами, які через війну опинилися в країнах Європейського Союзу.

Глава НБУ Кирило Шевченко та його заступник Олексій Шабан зустрілися з гендиректором Європейської платіжної ради Етьєном Гуссом.

Як зазначає Нацбанк, сторони обговорили можливість приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (Single Euro Payments Area, SEPA) як однієї зі складових забезпечення тіснішої інтеграції українського та європейського фінансових ринків та відкриття для їх учасників доступу до додаткових інструментів здійснення міжнародних платежів, – пише finbalance.

Як уточнює НБУ, приєднання до SEPA також дасть змогу спростити процедуру та зменшити вартість здійснення платежів українськими громадянами, які через війну опинилися в країнах Європейського Союзу.

“Навіть в умовах воєнного стану євроінтеграційні цілі залишаються пріоритетом у роботі Національного банку. Новий статус України – кандидат на членство в ЄС – відкриває можливості тіснішої інтеграції українського та європейського фінансових ринків, які можна реалізувати до повноцінного членства”, – наголосив Кирило Шевченко.

Як констатується, учасники зустрічі обговорили вжиті та заплановані центробанком заходи, які сприятимуть досягненню Україною критеріїв, необхідних для приєднання до SEPA. Фахівці Національного банку вже ознайомились із відповідним досвідом приєднання окремих держав – членів ЄС та провели низку консультацій із колегами з інших європейських центробанків. Також розглянули перспективу співпраці з Європейською платіжною радою для розроблення алгоритму приєднання України до SEPA, узгодження технологічної моделі, а також подальшої оцінки відповідності України визначеним критеріям.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *