Головна main У Стамбулі планують вирішальну нараду 4-ьох: тема – евакуація українського зерна

У Стамбулі планують вирішальну нараду 4-ьох: тема – евакуація українського зерна

120

12 липня турецькі урядовці оприлюднили дату 4-сторонніх перемовин щодо вивезення українського зерна із заблокованих портів.

Інформація оприлюднено Anadolu Agency.

Хулусі Аскар, міністр оборони Туреччини, заявив, що перемовини відбудуться 13 липня.

Учасниками перемовин стануть 4 сторони:

  • ООН,
  • Україна,
  • Туреччина,
  • росія.

Чиновник нагадав, що над проблемою українських портів, заблокованих армією рф, працював Реджеп Ердоган, Президент Туреччини. Турецькі чиновник їздили на перемовини з Шойгу, міністром оборони рф. Також відбулись консультації з українським міністром оборони Олексієм Резніковим.

Туреччина сподівається, що суперечності вирішені і завтра сформулюють варіант, який дасть можливість “евакуювати” заблоковане зерно і врятувати дітей Африки від голоду.

Зазначимо, після звільнення острова Зміїний від російських укріплень, пожвавився рух суден Дунаєм. Зокрема, вже 8 суден під конвоєм Військово-морських сил України прибули до порту Бистрий, навантажені українськими товарами. Крім того, як повідомляє портал Ukraine Shipping Magazine, біля каналі Суліна своєї черги очікують ще 130 суден.

Втім Україна прискорила вивезення зерна залізницею. З березня по липень місяців війни вдвічі збільшився експорт зернових: з 416 тон до 805 тис тон на місяць. Однак загальний вантажопотік все ж зменшився на 15% і становить 9450 тисяч тон.

Нагадуємо, на наступному тижні володимир путін планує візит до Ірану, де, згідно з даними ЗМІ, можливо, відбудуться перемовини щодо сотні безпілотників для армії рф.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.