Головна main У Росії дефолт уперше з 1918 року, – Bloomberg

У Росії дефолт уперше з 1918 року, – Bloomberg

34

Єврооблігації країни торгуються на проблемних рівнях з початку березня, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відокремлені від світової фінансової системи.

Росія вперше за сторіччя оголосила дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших санкцій Заходу, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам, пише Bloomberg, констатує Liga.net.

Як зазначається, протягом кількох місяців Росія знаходила шляхи обходу санкцій, запроваджених після вторгнення Кремля до України. Але наприкінці дня в неділю, 26 червня, закінчився пільговий період із виплати відсотків у розмірі близько $100 млн, що підлягають виплаті 27 травня.

Як пише Bloomberg, ця подія – похмурий маркер швидкого перетворення Росії на економічного, фінансового та політичного ізгоя. Єврооблігації країни торгуються на проблемних рівнях з початку березня, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відокремлені від світової фінансової системи.

Як зазначається, враховуючи збитки, вже завдані економіці та ринкам РФ, дефолт поки що носить в основному символічний характер і мало що означає для росіян, які переживають двозначну інфляцію та найгірший економічний спад за останні роки.

Країни, які не виконують зобов`язання, зазвичай не можуть більше позичати гроші, але росія вже фактично позбавлена можливості позичати гроші на західних ринках санкціями.

Росія стверджує, що гроші були відправлені до Euroclear, який потім розподіляє платіж серед інвесторів. Але цей платіж застряг там, за даними Bloomberg News, і кредитори його не отримали. Euroclear не повідомив, чи був платіж заблокований, але заявив, що дотримується всіх санкцій.

Під час фінансової кризи в Росії та обвалу рубля у 1998 році уряд президента Бориса Єльцина оголосив дефолт за внутрішнім боргом у розмірі $40 млрд.

Востаннє Росія допускала дефолт щодо своїх іноземних кредиторів понад сто років тому, коли більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися від боргового тягаря царської епохи в 1918 році.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *