Головна main У рф бояться деокупації Криму: будують фортифікації на перешийку

У рф бояться деокупації Криму: будують фортифікації на перешийку

33

Росіяни припускають суттєву загрозу втрати ними Криму? За повідомленням Генштабу ЗСУ, в районі населеного пункту Чонгар військовослужбовці окупаційних військ під погрозами смерті змушують місцеве населення брати участь у фортифікаційному укріпленні позицій.

“Можливий сценарій деокупації кримського півострова – це найближча історична перспектива на 2023 рік”, – вважає військово-політичний експерт, співголова ГІ “Права Справа” Дмитро Снєгирьов.

За його словами, наразі стоїть питання тактичного просування ЗСУ та звільнення правого берега Дніпра і формування коефіцієнта переваги засобів ураження: ствольної та реактивної артилерії.

“Терміни звільнення Криму та інших окупованих територій пов’язані в першу чергу з переоснащенням ЗСУ та отриманням новітніх зразків високотехнологічної зброї. Це прямий взаємозв’язок. Як тільки буде достатньо засобів ураження і головне достатня кількість зброї, які своїми тактико-технічними характеристиками перевершує російську, тоді ми можемо говорити про планування операцій щодо деокупації території АРК”, – зазначає аналітик.

Нещодавній звіт Інституту вивчення війні США чітко свідчить, що зберігається позитивна динаміка контрнаступу ЗСУ в Херсонській області, що дає підставу вважати можливим звільнення окупованих територій Херсонській області.

“Тобто йдеться про те, що до нового року не виключається звільнення правого берега Дніпра в Херсонській області. Зі звільненням правого берега постане питання щодо подальшого просування вглибь окупованих територій в тому числі й звільнення Криму”, – коментує Снєгирьов.

За інформацією представництва президента України в АРК, на адмінмежі окупованого Криму з Херсонською областю помічено зведення фортифікаційних споруд для особового складу та важкої техніки російських військ.

На думку оглядача, перед Збройними силами України стоїть питання локалізувати загрозу російського контрнаступу саме на правому березі Дніпра. Це криворізьке угрупування, яке нависає над промисловими районами Дніпропетровської області та локалізація російського угрупування, яке нависає над містом Миколаїв, з подальшим можливим виходом на Одесу.

“Якщо до нового року ці два завдання будуть виконані, то можемо говорити про певний злам в ході військового протистояння”, – резюмує він.

Нагадаємо, окупанти планують провести з 23 по 27 вересня псевдореферендуми про приєднання до росії захоплених територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Утім, попри плани рф провести псевдореферендуми про приєднання окупованих українських територій, Україна продовжить їх звільнення.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *