Головна main У Німеччині розглядають націоналізацію частини “Північного потіку-2” – ЗМІ

У Німеччині розглядають націоналізацію частини “Північного потіку-2” – ЗМІ

66

Наразі компанія Nord Stream 2 є неплатоспроможною, холдинговою компанією.

Німецький уряд допускає експропріацію частини трубопроводу “Північний потік-2”, щоб з’єднати її з мобільним терміналом СПГ та забезпечити надійне газопостачання в країні.

Про це пише німецьке видання Spiegel, зазначає ЕП.

Так, після повномасштабного вторгнення рф в Україну та на тлі скорочення поставок із росії Німеччина почала купувати зріджений газ з інших можливих джерел. Водночас виникає проблема доставки цього газу в мережу, адже два заплановані термінали СПГ у Вільгельмсхафені та Брунсбюттелі неможливо запустити найближчим часом.

Відтак Федеральне міністерство економіки розглядає можливість націоналізації частини трубопровідної системи, яка знаходиться на території Німеччини, і відрізати її від решти трубопроводу. При цьому трубу, що веде від суші до моря, можна під’єднати до мобільного терміналу СПГ.

Як зазначається, перевагою такого плану є те, що на кінці газогону є повна розподільна мережа з компресорами та лініями, які можуть транспортувати газ безпосередньо до південної Німеччини. Саме східна та південна Німеччина наразі найбільше залежать від газу з рф. У Мінекономіки країни вважають, що інфраструктура газогону ідеальна.

Водночас план має свої ризики: хоча технічно його можна підняти та розрізати, це може спричинити серйозні екологічні проблеми. Територія охороняється природним законодавством через регламент Natura 2000, який має особливо суворі вимоги. Кожна зміна в газопроводі майже неминуче викликає процедуру затвердження нового плану, включно з оцінкою впливу на довкілля.

Наразі компанія Nord Stream 2 є неплатоспроможною, холдинговою компанією в Цузі, якою керує адміністратор зі Швейцарії. Як наслідок, питання власності ще донедавна “Газпромівської” труби залишається неясним.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *