Головна main У Маріуполі люди платять хабарі колаборантам, щоб вижити та відбудувати руїни – Андрющенко

У Маріуполі люди платять хабарі колаборантам, щоб вижити та відбудувати руїни – Андрющенко

34

6 липня Петро Андрющенко, радника мера Маріуполя, розповів, що мешканцям міста доводиться платити хабарі колаборантам та окупантам, які спекулюють на потребах людей.

Інформацію оприлюднено у офіційному каналі Telegram чиновника.

Андрющенко розповів, що зловмисники “заробляють” на стихійній торгівлі, пальному та будівельних матеріалах. Складається враження, пише чоловік, що росіяни повернули у Маріуполь часи 90-их.

Маріупольці, щоб вижити в умовах окупації, знов починають торгувати з землі – створюються так звані стихійні ринки. Втім для того, щоб там працювати, потрібно спершу потрібно дати хабар адміністрації. Адміністрація складається з колаборантів: псевдо-поліції, псевдо-податківців, псевдо-чиновників. Отримавши гроші, вони закривають очі на порушення так званих розпоряджень окупаційної влади. Дозволяють не лише торгувати з землі, а й за завищеними цінами.

Андрющенко називає кілька прізвищ колаборантів, які займаються оборудками. Це – Бодягін (заступник голови міської “адміністрації”), його помічники Фтіц та Сергій Косенко.

Дизельне пальне – це “бізнес” псевдо-мера Маріуполя Костянтина Іващенко, який у цьому питанні співпрацює з представниками МВС рф. Завдяки контактам з цими “підприємцям” деякі місцеві фермери отримують пальне за зниженими цінами.

Будівельні матеріали, визнає Андрющенко, окупанти дійсно завезли у місто. Однак на нього тут же “наклали лапу” ті ж колаборанти. Вони не видають, а продають будматеріали, потрібні людям для відбудови жител, зруйнованих внаслідок бомбардувань російською армією.

Щоб роздобути гроші на купівлю матеріалів, люди спершу ідуть до ломбардів. Тут вони продають особисті речі і отримують готівку.

Колаборанти мають подвійний виграш у цій “схемі”: вони отримують гроші і як “податки” від ломбардів, і заробляють на перепродажу безкоштовних засобів для ремонту.

Андрющенко наголошує, що колаборанти і окупанти поспішають: у них залишилось надто мало часу. За його даними, у працівників МНС рф підписано контракти на роботу всього лиш до жовтня. Ймовірно, тривалість контракту обумовлено тим, що навіть окупанти не вірять у довготривале перебування на українській землі.

Нагадуємо, 3 липня загорівся склад у Маріуполі, де окупанти зберігали речі, награбовані у маріупольців.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *