Головна main У Львові волонтерський центр на Пасічній відсвяткував 100 днів роботи

У Львові волонтерський центр на Пасічній відсвяткував 100 днів роботи

73

Більше 100 днів працює волонтерський центр “Захистимо Україну разом” по вулиці Пасічній, 49а у Львові. Щодня допомогу тут отримають більше 100 внутрішньо переміщених осіб зі Східних і центральних регіонів України. Авторський проект представника місцевого відокремленого підрозділу ВГО “Стоп корупції” Віктора Паласа налічує вже кілька напрямків діяльності.


“З перших днів війни до Львова стали приїжджати сотні і тисячі вимушених переселенців. Всі вони потребували допомоги. Ми зібрались з однодумцями і повідомили орган місцевого самоврядування – Львівську міську раду і Львівську обласну адміністрацію – що будемо створювати центр допомоги і здійснювати волонтерську діяльність за такою адресою”, – згадує автор проекту Віктор Палас.

Спочатку на Пасічній, 49 Віктор з однодумцями організували пункт допомоги для переселенців і їхніх дітей – збирали і видавали одяг, продукти харчування, засоби гігієни, дитячі речі тощо.


“Коли львівяни стали приносити продукти нетривалого збегіраззя – яйця, олію, овочі, закрутки – вирішили організувати волонтерську кухню. Волонтери готують з тих продуктів, що приносять небайдужі громадяни. Щодня тут годують переселенців і їхніх дітей, а також військовослужбовців”, – каже пан Віктор.


Третім напрямком розвитку центру стали заходи із реабілітації дітей, що побачили жахіття війни і перебувають у стані стресу.

Люди питали: що робити з дітьми, чим їх зайняти? Діти потребували психологічної допомоги. З числа переселенців одразу кілька психологів зголосились допомагати безкоштовно. Відтоді у центрі на Пасічній діточкам і їхнім батькам надають необхідну психологічну допомогу. А також влаштовують різні майстер=класи і заняття для маленьких переселенців. Так запрацював психолого-реабілітаційний центр на Пасічній.


Волонтерський центр також отримує замовлення від захисників, збирає і надсилає необхідні речі на фронт. Тут налагодили пошиття спальних мішків для військових із підручних матеріалів. Зокрема, майстрині шиють спальники з ковдр.


Ще один напрямок роботи – “Авто для фронту”. Волонтери почали привозити з-за кордону авта для потреб військовослужбовців. Крім того, Віктор Палас готовий відремонтувати і віддати на фронт кілька своїх вантажних авто.

Також, зважаючи на потреби великої кількості переселенців, волонтери центру “Захистимо Україну разом” започаткували проект “Мій дім – твій дім”.

“У мене, у моєї дружини, у моїх знайомих у селах поблизу Львова є кілька приміщень, які ми можемо облаштувати і надати під житло тим, хто його потребує. Наразі збираємо усе необхідно для обладнання”, – розповідає представник ВГО “Стоп корупції” на Львівщині.

За час роботи волонтери отримали чимало добрих слів подяки від переселенців і військовослужбовців.

А 10 червня волонтери влаштували свято для дітей з нагоди 100 днів роботи центру.

“Вітаю усіх волонтерів! Дякую пану Віктору та пані Лесі за організацію і справну роботу волонтерського центру, якому нині виповнилося 100 днів! Терпіння, натхнення, благодійників бажаю для подальної роботи! Упевнена, що тепло сердець волонтерів відчують переселенці. Однозначно краще почали розуміти, якою є наша Батьківщина Україна”, – пише одна з відвідувачок центру.

“Дякую за теплі слова. Після цього отримуєш нових сил для продовження взятих не себе обов’язків”, – каже Віктор Палас.


Він зауважив, що послуги центру реабілітації і підтримки для переселенців користуються великим попитом, щодня кількість відвідувачів зростає. Також благодійники допомагають продуктами, грошима, добрими справами. Розширюються напрямки роботи. А отже, “Захистимо Україну разом” на Пасічній, 49а, планує працювати і надалі задля реабілітації і підтримки маленьких українців і їхніх батьків, що вимушено ховаються на Західній України від війни.

Нагадаємо, як повідомляв “Стопкор”, представники команди ВГО “Стоп корупції” у різних регіонах України долучились до різних видів волонтерської діяльності.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *