Головна main У Лебедині на Сумщині точаться розбірки навколо ринку

У Лебедині на Сумщині точаться розбірки навколо ринку

75

На Сумщині розгорілась справжня війна за місцевий ринок у Лебедині. Його, на переконання місцевих підприємців, намагаються захопити. Про це розповів представник ВГО “Стоп корупції” в Лебедині Сергій Усенко.

Він повідомив, що за три дні після початку війни Лебединський речовий ринок, де зберігалось майно і товари підприємців, фактично залишився без охорони.

“27 лютого 2022 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Охоронна детективна фірма “ДК-СТБ”, попри укладені контракти з надання послуг з фізичної охорони ринку, самовільно, в односторонньому порядку зняли охорону з ринку за адресою місто Лебедин, площа Соборна, 44. Тому свідомі підприємці самоорганізувалися і створили кооператив “Креон” з членів підприємців речового ринку та взяли на себе обов’язки з охорони території, майна та громадського порядку”, – розповідають місцеві.

Але після того як росіян відігнали від міста, ринок знову став “ласим шматком” для бізнесменів.

“23 березня 2022 року керівниця організації “Підприємства Сумської Облспоживспілки Лебединський ринок” (скорочено “ПО Лебединський ринок”) та підприємства “Слобожане” в одній особі – Карпенко Оксана Валеріївна – почала вимагати зняти наявну охорону та в примусовому порядку передати їй повноваження по охороні нашого приватного майна на території непідконтрольного їй промислового ринку“, – повідомляють підприємці.

Вони вважають, що таким чином порушуюся права громадян, які проводять підприємницьку діяльність на території ринку, прилеглих до ринку житлових будинків та торгівельних закладів.

“Відповідно до реєстру прав на нерухоме майно та реєстру юридичних осіб підприємство “ПО Лебединський ринок” ніякого відношення до території речового ринку, розташованого в місті Лебедин за кадастровим номером 5910500000:01:020:0162 не має. Оскільки право постійного користування територією ринка зареєстровано відповідно до Державного акту на право постійного користування виданого на організацію “Лебединський ринок” №9, 6 лютого 1996 року, а організація “ПО Лебединський ринок”, код ЄДРПОУ 01562154 зареєстрована лише 13.08.2003 р.

У реєстрі речових прав на нерухоме майно на земельну ділянку за кадастровим номером 5910500000:01:020:0162 право користування не зареєстровано”, – з’ясували у Лебедині.

Натомість директорка підприємства Оксана Карпенко раніше офіційно виступала від імені Лебединського ринку. Вона повідомляла, що ПО “Лебединський ринок” має статус юридичної особи, для здійснення своєї діяльності має власні основні засоби та земельні ділянки постійного користування.

“Підприємство надає послуги з оренди власних основних торгівельних місць, утриманню цих місць та інші побутові послуги. Торгівлю на ринку здійснюють фізичні особи та суб’єкти підприємницької діяльності. За товарною спеціалізацією ринок змішаний з постійним періодом роботи”, – повідомлялось раніше.

Місцеві жителі кажуть: не уклавши договір з підприємцями на надання послуг та охорону, група громадян на чолі з Галаєвим Магомед-Шарип Джамаловичем в ультимативній формі вимагали передати охорону невідомим та сумнівним особам без ліцензійного дозволу на діяльність з надання охоронних послуг. Підприємці категорично відмовились від такої охорони. Та на них розпочався тиск.

“За допомогою поліції та сумнівних осіб з темним минулим постійно та цілеспрямовано намагаються здійснювати рейдерське захоплення території ринку, на якій знаходиться власність підприємців та волонтерська допомога військовим та цивільним біженцям, поставивши свою охорону замість охорони, яка є на теперішній час. Постійно тероризуючи підприємців за підтримкою поліцейських, які відкрито погрожують та здійснюють тиск..”, – йдеться в заяві підприємців.

Також вони заявили, що зазначена група осіб, не маючи юридично оформлених прав на територію ринку, вимагають від підприємців сплату за торгівельні міста на ринку.

Свідки протистояння розповіли журналістам, що Олександр Марченко, який є депутатом міської ради, погрожував їм “зламати хребет”!

Один з епізодів протистояння вдалось записати на відео представнику ВГО “Стоп корупції” Сергію Усенку. Активіст і журналіст також зазнав тиску і погроз фізичної розправи під час зйомки обставин протистояння.

“На відео, яке вдалось записати, видно, як чолов’яга намагався на мене напасти, вибити з рук телефон, щоб я не знімав. Громада його зупинила. Утім поліція не реагувала”, – розповідає активіст і журналіст.

Громада написала заяву до правоохоронців щодо перешкоджання журналістській діяльності Сергія Усенка. Відео було долучено до провадження, воно є у правоохоронців – каже представник “Стоп корупції”.

“Довго по справі не проводилось жодних слідчих дій. Нарешті на початку червня мене викликали до слідчого для надання показів. Слідчий розпитував так, начебто упереджено ставиться до справи. Питання формулювались таким чином, щоб довести мені, що я не мав право знімати відео. Немов би я – злочинець, бо знімав відео у громадському місті, як на мене нападав кремезний чоловік на підпитку”, – розповідає Сергій.

На переконання лебединських підприємців, поліція може бути у змові з особами, які хочу встановити контроль над ринком.

“Поліція, на чолі з т.в.о Гончаровим Олександром Миколайовичем, порушуючи конституційні права громадян України, починаючи з 03 квітня 2022 року методично намагається в черговий раз поставити “охорону” з невідомих нам людей, які під’їжджали на приватному автотранспорті зацікавлених у захваті влади осіб. Поліції і персонально Гончарову О. М. вкотре було надано роз’яснення, що підприємці не потребують охорони від привезених ними осіб і не мають наміру передавати невідомим особам права на охорону власного майна не території промислового ринку. Крім того,було роз’яснено і вказано на неприпустимість та неправомірність дій поліції та злочинного угрупування”, – пояснюють підприємці.

Стопкор” намагався отримати коментар від керівництва ринку. Утім Оксана Карпенко не відповіла на дзвінки. Редакція “Стопкору” відкрита до висвітлення позиції керівництва ПО “Лебединський речовий ринок” щодо ситуації, яка наразі триває вже кілька місяців.

Також журналісти стежитимуть за ходом слідства по справі перешкоджання діяльності представника нашої організації під час фіксації протистояння на Лебединському ринку.

Нагадаємо, як раніше повідомляв “Стопкор”, на Житомирщині зафіксували гори уживаного одягу на смітнику. Місцеві жителі упевнені, що це – гуманітарна допомога, яку просто викинули на сміття, замість того, щоб роздати нужденним. Сільрада не змогла пояснити, звідки узявся смітник із гуманітарною на території ОТГ і написала лист до правоохоронців.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *