Головна main У Києві викрито агентурну групу російських “консерв”, – СБУ

У Києві викрито агентурну групу російських “консерв”, – СБУ

28

1 липня СБУ повідомила при викриття угрупування, яке спецслужби рф створили за вчасно, а після вторгнення – “розконсервували”, щоб шпигувати за діяльністю ЗСУ.

Інформацію оприлюднено на офіційній сторінці Facebook служби.

На російські спецслужби працювали 4-ро жителів Києва, стверджує СБУ. Українські силовики провели спецоперацію, щоб викрити шпигунів та прихильників “рускаго міра”.

Агентів завербували ще до вторгнення рф. Вербуванням займався особисто полковник ГРУ Владислав Донець. Про цю людину точно відомо, що він після 24 лютого був на території Київщини та Чернігівщини у складі військ окупантів. Одне з його завдань – координація диверсійних груп, які “розконсервувались” і почали діяти на шкоду України.

Безпосередній куратор групи у Києві – Валентин Тілін, працівник “МДБ ЛНР”. Він контактував із зрадниками через спеціальний Telegram-канал.

Члени угрупування мали чіткий розподіл обов’язків і діяли у різних напрямах.

Двоє жителів Києва повідомляли про позиції ЗСУ, про рух техніки та місцезнаходження об’єктів інфраструктури, передавали персональні дані військових та поліцейських.

Ще один чоловік спеціалізувався на інформаційно-підривній діяльності. Колишній мешканець Донеччини вів проросійську пропаганду на спеціалізованій Інтернет-платформі.

Четвертий учасник угрупування виявися керівником ІТ-компанії. ІТ-компанія працювала у Гостомелі і також долучалась до поширення проросійських наративів.Під час викриття російських “консерв” СБУ виявила докази, які підтвердили: особи дійсно є прихильниками країни-агресора. Зокрема, під час обшуку знайшли російську символіку. Крім того вилучено засоби зв’язку та електронні носії інформації.

Членам угрупування підозрюються у вчинені злочину за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу – державна зрада в умовах воєнного стану. Покарання за такий злочин – 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі.

Нагадуємо, СБУ на Львівщині затримали чоловіка, який наводив крилаті ракети рф на об’єкти військової інфраструктури. Внаслідок його діяльності загинуло біля 50 українських захисників.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *