Головна main У Білорусі облаштовуюту базу для “Іскандерів” та вербують спецпризначенців, є й інші загрозливі ознаки – Міноборони

У Білорусі облаштовуюту базу для “Іскандерів” та вербують спецпризначенців, є й інші загрозливі ознаки – Міноборони

25

7 липня Генеральний штабу ЗСУ пояснив, що ситуація на кордоні з Білоруссю склалась досить напружена: є низка небезпечних ознак. Втім ймовірність близького нападу невисока.

Інформацію оприлюднив представник командування Олексій Громов під час брифінгу в Українському медіацентрі.

На території Білорусі наразі не сформовано ударна група для атаки на Україну. Однак там і далі вільно перебувають війська рф, наголосив Генштаб.

Спостереження виявили низку заходів білоруського військового командування, які свідчать про тісну співпрацю з рф у війні з Україною.

  • По-перше, на аеродромі біля населеного пункту Зябрівка у Гомельській області за 25 км від українського кордону встановлено пускові установки “Іскандер”. Також там розміщено зенітний комплекс С-400 “Тріумф” – систему, здатну збивати велике розмаїття повітряних цілей та створювати перешкоди.
  • По-друге, білоруські військові вирушили на навчання до Військово-космічної академії ім. Можайського, щоб набратись досвіду керування ЗРК армії рф.
  • По-третє, співробітники ФСБ рф та спецслужб білорусі проводять роз’яснювальну роботу серед солдатів, обгрунтовуючи проведення “спецоперації”. Вони стверджують, що неї доречно долучитись “за потреби”. Особливо активно проводять агітацію для сил спецпризначення та десантно-штурмових бригад.
  • По-четверте, проводить вербування спецпризначенців та авіаторів до лав Приватної військової компанії “Ліга” для участі у боях в Україні.
  • По-п’яте, вздовж всього північного кордону України у Брестській та Гомельській областях Білорусі постійно проводять різні демонстраційні дії, також розвідують позиції ЗСУ.
  • По-шосте, Міноборони України не виключає закидання диверсійних груп на територію Волинської, Рівненської, Київської та Чернігівської областей.
  • По-сьоме, і далі є загроза, що спецслужби рф вчинять провокацію на білоруських об’єктах, щоб підштовхнути Білорусь до відкритого вступу у війну.

Однак, українське командування наразі впевнене: самостійного та відкритого вторгнення з боку Білорусі поки що не очікують.


Зазначимо, що група білоруських волонтерів “Білоруський Гаюн” прогнозує тривалість ракетних обстрілів з боку РБ. Вони повідомили, що повітряний простір на півдні Білорусі закрито ще на 3 місяці. Отже, саме мінімум саме стільки часу триватимуть польоти крилатих ракет рф у бік України.


Нагадуємо, Велика Британія намагається зупинити Лукашенка: щоб Білорусь не вступила у війну проти України, введено санкції на товарообіг обсягом 60 млн фунтів стерлінгів.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *