Головна main У БЕБ пропонують криміналізувати участь підсанкційних компаній із рф та рб у держзакупівлях

У БЕБ пропонують криміналізувати участь підсанкційних компаній із рф та рб у держзакупівлях

108

Народні депутати України ініціювали внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України.

У Бюро економічної безпеки України виступили з ініціативою заборони участі у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг компаній, власниками яких є резиденти з російської федерації та республіки білорусь, а закупівлі, які вже проведені – анулювати.

Про це повідомляє пресслужба БЕБ, зазначає FinClub.

Так, на основі аналітичної інформації та звернення БЕБ до Кабінету Міністрів України народні депутати України ініціювали внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення виконання окремого виду спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій).

Зокрема, заборона брати участь та кримінальна відповідальність за умисне порушення замовниками торгів вимог законодавства про закупівлі передбачена у законопроєкті №7547. Йдеться про порушення законодавчо визначеної заборони підсанкційним особам брати участь у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг згідно із Законами України «Про санкції» та «Про публічні закупівлі». Наразі законопроєкт №7547 перебуває на розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

«Прийняття Закону упередить відтік коштів з Державного бюджету України до бюджетів країн рф та рб, що посилить нашу економічну безпеку. За умисне порушення замовниками торгів вимог законодавства про закупівлі буде встановлено кримінальну відповідальність», — зазначив заступник директора БЕБ Олександр Кучеренко.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *