Головна main Toshiba стане приватною компанією після поглинання консорціумом TBJH

Toshiba стане приватною компанією після поглинання консорціумом TBJH

59

Вартість угоди становила $14 млрд

Японська Toshiba повідомила про успішне завершення процесу викупу значної частки акцій компанії її найбільшим акціонером – консорціумом TBJH.

Консорціуму, очолюваному приватною інвестиційною компанією Japan Industrial Partners (JIP), тепер належить 78,65% акцій Toshiba. Вартість угоди становила $14 млрд.

Планується, що 27 вересня за умови схвалення з боку акціонерів буде остаточно закріплено перехід Toshiba до структури нової материнської компанії. Потім протягом місяця очікується відхід Toshiba з Токійської фондової біржі, де акції компанії котирувалися протягом 74 років. Внаслідок цього 146-річна Toshiba стане приватною компанією.

Як зазначив у своїй заяві генеральний директор Toshiba Таро Сімада, “Toshiba Group тепер зробить великий крок у нове майбутнє з новим акціонером”.

Останні десять років діяльність Toshiba була пов’язана з численними проблемами. Після скандалу з фінансовою звітністю у 2015 році та проблем з американським підрозділом Westinghouse Electric у 2017-му Toshiba змінила керівництво та запустила масштабну реструктуризацію. Вжиті заходи дозволили компанії на якийсь час повернутися до прибутку.

У лютому 2023 року компанія повідомила про падіння прибутку у третьому кварталі на 87,5% через скорочення попиту на її продукцію. Після цього компанія виставила себе на продаж. У березні надійшла і була прийнята пропозиція щодо купівлі Toshiba консорціумом на чолі з JIP. І на початку серпня керівництво оголосило про початок тендеру на покупку.

Акції Toshiba реагують на новини зростанням курсу на 0,2%.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *