Головна main Світова економіка втратить $1 трлн через війну в Україні – The Economist

Світова економіка втратить $1 трлн через війну в Україні – The Economist

52

Серед країн G20 найбільше ВВП втратить підсанкційна країна-агресор росія.

Цьогоріч світова економіка втратить $1 трлн внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Про це з посиланням на власні розрахунки повідомляє The Economist, зазначає FinClub.

Згідно зі світовим економічним прогнозом The Economist Intelligence Unit (EIU) від 15 лютого, у 2022 році світовий ВВП мав зрости на 3,9% після стрибка 2021 року. Новий прогноз глобального зростання погіршили на 1,1 відсоткового пункту до 2,8% у річному вимірі. Іншими словами, війна зменшила цьогорічний прогноз світового ВВП на 1 трильйон доларів.

Зазначається, що інші організації прогнозують подібний шок. Міжнародний валютний фонд знизив свій прогноз глобального зростання на 1,2 в.п. від початкової оцінки в січні до 3,2%.

Серед країн G20 найбільше ВВП втратить підсанкційна країна-агресор росія. До кінця 2022 року згідно з оцінкою її економіка впаде на 10% під тиском санкцій порівняно з їх початковою оцінкою зростання у 2,6%.

Водночас українська економіка зазнає ще більшого удару. У квітні Світовий банк оцінив, що цього року він скоротиться на 45%. Нагадаємо, що оцінка Нацбанку України дещо більш оптимістична – згідно з нею ВВП впаде на 33,4% за підсумками року.

При цьому прогнози за ВВП погіршилися для 15 країн G20. У Німеччині – на два відсоткові пункти від початкової оцінки, до 1,3%. Передусім це зумовлено порушенням ланцюгів постачання та сильною залежністю країни від російських енергоносіїв. Прогнозований темп зростання Німеччини є другим найнижчим серед G20, поступаючись лише росії.

Деяким країнам вдасться, навпаки, наростити темпи зростання. Переглянутий прогноз Саудівської Аравії зріс на три відсоткові пункти до 7,5% — найвищого показника в G20. Прибутки країни від нафти різко зросли завдяки зростанню цін на сировинні товари.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *