Головна main Світова економіка може не повернутися до низькоінфляційного середовища

Світова економіка може не повернутися до низькоінфляційного середовища

48

Висока інфляція, яка відзначається в єврозоні значною мірою викликана енергетичним шоком.

Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард вважає, що світова економіка навряд чи повернеться до низькоінфляційного середовища, в якому перебувала останні 10 років.

Про це пише Finmarket, зазначає FinClub.

«Я не думаю, що ми повернемося до низькоінфляційного середовища. Я вважаю, що сили, вивільнені внаслідок пандемії covid-19, внаслідок масштабного геополітичного шоку, з яким ми зіткнулися тепер, поміняють ландшафт, у якому перебуватимемо», — сказала вона.

Посадовиця зазначила, що більшість процесів в економіці протягом останніх 20 років були засновані на глобалізації, на розподілі ланцюжків поставок, на скороченні витрат.

«Одні вважають, що глобалізація продовжиться в якомусь іншому форматі. Інші вважають, що місце, в якому ви працюєте, з якого ви надаєте послуги, визначатиметься іншими факторами, а не лише рівнем витрат. Так, фактор витрат залишиться, проте йтиметься й про те, де варто локалізувати сервіси, де наймати людей, де скорочувати витрати, чи є ці місця політично друзями чи недругами й чи можу я прогнозувати майбутнє мого виробництва, моїх сервісів», — зазначила вона.

Висока інфляція, яка відзначається в єврозоні, за словами глави ЄЦБ, значною мірою викликана «енергетичним шоком, який ми зазнали, відчуваємо і, ймовірно, продовжимо відчувати» внаслідок високої залежності регіону від зовнішніх постачальників енергоресурсів.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *