
Висока інфляція, яка відзначається в єврозоні значною мірою викликана енергетичним шоком.
Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард вважає, що світова економіка навряд чи повернеться до низькоінфляційного середовища, в якому перебувала останні 10 років.
Про це пише Finmarket, зазначає FinClub.
«Я не думаю, що ми повернемося до низькоінфляційного середовища. Я вважаю, що сили, вивільнені внаслідок пандемії covid-19, внаслідок масштабного геополітичного шоку, з яким ми зіткнулися тепер, поміняють ландшафт, у якому перебуватимемо», — сказала вона.
Посадовиця зазначила, що більшість процесів в економіці протягом останніх 20 років були засновані на глобалізації, на розподілі ланцюжків поставок, на скороченні витрат.
«Одні вважають, що глобалізація продовжиться в якомусь іншому форматі. Інші вважають, що місце, в якому ви працюєте, з якого ви надаєте послуги, визначатиметься іншими факторами, а не лише рівнем витрат. Так, фактор витрат залишиться, проте йтиметься й про те, де варто локалізувати сервіси, де наймати людей, де скорочувати витрати, чи є ці місця політично друзями чи недругами й чи можу я прогнозувати майбутнє мого виробництва, моїх сервісів», — зазначила вона.
Висока інфляція, яка відзначається в єврозоні, за словами глави ЄЦБ, значною мірою викликана «енергетичним шоком, який ми зазнали, відчуваємо і, ймовірно, продовжимо відчувати» внаслідок високої залежності регіону від зовнішніх постачальників енергоресурсів.