Головна main Суди зможуть розстрочувати внесення застави на рік

Суди зможуть розстрочувати внесення застави на рік

38

Проектом пропонується змінити існуючий перелік видів покарань

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо розширення переліку видів покарань, альтернативних позбавленню волі.

Як пояснили у Міністерстві юстиції, проектом пропонується змінити існуючий перелік видів покарань, – покарання у виді обмеження волі замінюється на новий вид покарання у виді пробаційного нагляду, адже аналіз практики застосування обмеження волі свідчить про його неефективність та необхідність перегляду. Пробаційний же нагляд полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, що спрямовані на його виправлення та запобігання вчиненню нових правопорушень, без ізоляції його від суспільства на строк від одного до п’яти років. Як додаткове покарання може застосовуватися на строк від одного до трьох років. При цьому у разі призначення пробаційного нагляду як додаткового до покарання у вигляді штрафу, його строк не може перевищувати одного року.

Також суд може зобов’язати особу, засуджену до покарання у виді пробаційного нагляду, носити засіб електронного контролю та проживати за вказаною у рішенні суду адресою.

Крім того, пропонується запровадити норми, що зроблять заставу більш доступною як дієву альтернативу триманню під вартою. Так, передбачається, що з урахуванням майнового стану підозрюваного чи обвинуваченого, який суттєво ускладнює внесення застави, слідчий суддя, суд може розстрочити внесення застави протягом одного року.

Перший внесок частини застави у розмірі не менше десяти відсотків від визначеної суми вноситься не пізніше десяти робочих днів з дня обрання запобіжного заходу.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *